Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Koronawirus w klubie Milika i Zielińskiego

Władze SSC Napoli poinformowały o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z piłkarzy. Zakażonym jest Andrea Petagna. Tym samym w strefie bezpośredniego zagrożenia znaleźli się jego klubowi koledzy - Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

"Andrea Petagna uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Badaniach przeprowadzono z uwagi na wcześniejsze zakażenie wykryte u jego brata. Petagna przechodzi infekcję bezobjawowo. Obecnie jest na domowej kwarantannie. Po uzyskaniu negatywnego wyniku kolejnego testu dołączy do drużyny" - czytamy na oficjalnym koncie twitterowym Napoli.

Reklama

Dzień wcześniej o czterech przypadkach zakażeń w swojej ekipie poinformowało Cagliari. Nazwisk zarażonych zawodników nie ujawniono. Obóz przygotowawczy został przerwany. Zawodnicy udali się na kwarantannę.

Nie wiadomo jeszcze, jak informacja o zainfekowanym piłkarzy wpłynie na plany treningowe Napoli. Jest to natomiast powdó do niepokoju dlka selekcjonera "Biało-Czerwonych", Jerzego Brzęczka. Barw klubu spod Wezuwiusza bronią dwaj reprezentanci Polski - Arkadiusz Milik (sposobi się do zmiany pracodawcy) oraz Piotr Zieliński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama