Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Kamiński opuścił zgrupowanie kadry

Jakub Kamiński nie weźmie udziału w listopadowych meczach drużyny narodowej. Zawodnik Lecha Poznań opuścił zgrupowanie kadry z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda.

Skrzydłowemu poznańskiego Lecha odnowił się uraz w minioną niedzielę, podczas ligowej potyczki z Legią Warszawa. Jak się okazuje, kontuzja nie została właściwie zaleczona. Powrót na boisko był przedwczesny.

Potwierdziły się zatem słowa selekcjonera Jerzego Brzęczka, który na popołudniowej konferencji prasowej informował: - Obecnie Kuba przebywa z doktorem Jaroszewskim w szpitalu w Piekarach Śląskich na badaniach. Patrząc obiektywnie, jest mało realne, żeby był do naszej dyspozycji w najbliższych dniach. 

Dla 18-latka miała to być pierwsza przygoda z dorosłą kadrą. Liczył na debiut w drużynie narodowej w środowym meczu z Ukrainą. Po nim miał dołączyć do kadry U-21, która również przebywa na zgrupowaniu.

Reklama

Teraz czeka go kolejna kuracja. Jak długo tym razem potrwa rozbrat z boiskiem? Tego dokładnie nie wiadomo. Prognozy mówią o minimum 2-3 tygodniach.

Kamiński rozegrał w tym sezonie łącznie 15 spotkań. Zdobył w nich trzy bramki i zaliczył trzy asysty.

Sztab reprezentacji Polski nie planuje powoływać dodatkowego zawodnika w jego miejsce. Nie licząc towarzyskiej potyczki z Ukrainą, "Biało-Czerwoni" zagrają dwa mecze w Lidze Narodów - z Włochami w gościnie (15.11) oraz Holandią (18.11, Chorzów).

UKi

Liga Narodów - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama