Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Szwedzkie media zaskoczone

Zwolnienie selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wywołało zaskoczenie u grupowego rywala w Euro 2020 - Szwecji. Wiadomość została przyjęta z dużym zdziwieniem, a media przyznają wręcz, że nie wiedzą jeszcze, jak ten fakt skomentować.

Jako pierwsze wiadomość podały agencja prasowa TT i telewizja publiczna SVT - "kontrakt Brzęczka wygasał już w lecie ub.r., lecz został z powodu przełożenia ME przedłużony do 2021 i zakończenia turnieju. Teraz Polska, na niecałe pół roku przed ME, nie ma selekcjonera, a w dodatku już w marcu rozpocznie mecze eliminacji do mistrzostw świata".

Reklama

W szwedzkiej terminologii selekcjoner drużyny narodowej to "kapitan federacji", dlatego większość mediów podała tylko krótko, że "Polska wyrzuciła swojego kapitana".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Szwedzki dziennik "Aftonbladet", poświęcający piłce nożnej najwięcej miejsca wśród szwedzkich mediów, zamieścił tylko krótką depeszę za TT.

"Rywal Szwecji, która rozegra z nim ostatni mecz grupowy ME, zwolnił swojego kapitana na zaledwie pięć miesięcy przed ME, co oznacza dla tej drużyny bardzo duże zmiany" - napisał dziennik "Expressem".Szwedzkie media liczą na to, że już w czwartek szef polskiej federacji piłkarskiej Zbigniew Boniek, podczas zapowiedzianej konferencji prasowej, ogłosi nazwisko następcy Brzęczka.

"To już oficjalne. Polska, która za kilka miesięcy spotka się ze Szwecją w grupie ME, zdecydowała się wyrzucić swojego kapitana" - skomentował portal fotbollskanalen.

TT przypomniała, że w naszej grupie to nie pierwsza nagła zmiana: "jesienią Słowacja wymieniła selekcjonera, zwalniając Pavla Hapala i zatrudniając Stefana Tarkovica - teraz nieoczekiwanie zrobiła to Polska".

Zbigniew Kuczyński

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Brzęczek | Euro 2020 | piłkarska reprezentacja polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje