Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Szwedzkie media zaskoczone

Zwolnienie selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wywołało zaskoczenie u grupowego rywala w Euro 2020 - Szwecji. Wiadomość została przyjęta z dużym zdziwieniem, a media przyznają wręcz, że nie wiedzą jeszcze, jak ten fakt skomentować.

Jako pierwsze wiadomość podały agencja prasowa TT i telewizja publiczna SVT - "kontrakt Brzęczka wygasał już w lecie ub.r., lecz został z powodu przełożenia ME przedłużony do 2021 i zakończenia turnieju. Teraz Polska, na niecałe pół roku przed ME, nie ma selekcjonera, a w dodatku już w marcu rozpocznie mecze eliminacji do mistrzostw świata".

W szwedzkiej terminologii selekcjoner drużyny narodowej to "kapitan federacji", dlatego większość mediów podała tylko krótko, że "Polska wyrzuciła swojego kapitana".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Szwedzki dziennik "Aftonbladet", poświęcający piłce nożnej najwięcej miejsca wśród szwedzkich mediów, zamieścił tylko krótką depeszę za TT.

"Rywal Szwecji, która rozegra z nim ostatni mecz grupowy ME, zwolnił swojego kapitana na zaledwie pięć miesięcy przed ME, co oznacza dla tej drużyny bardzo duże zmiany" - napisał dziennik "Expressem".Szwedzkie media liczą na to, że już w czwartek szef polskiej federacji piłkarskiej Zbigniew Boniek, podczas zapowiedzianej konferencji prasowej, ogłosi nazwisko następcy Brzęczka.

"To już oficjalne. Polska, która za kilka miesięcy spotka się ze Szwecją w grupie ME, zdecydowała się wyrzucić swojego kapitana" - skomentował portal fotbollskanalen.

TT przypomniała, że w naszej grupie to nie pierwsza nagła zmiana: "jesienią Słowacja wymieniła selekcjonera, zwalniając Pavla Hapala i zatrudniając Stefana Tarkovica - teraz nieoczekiwanie zrobiła to Polska".

Zbigniew Kuczyński

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl! 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL