Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Piotr Świerczewski: To niesprawiedliwa dla Jurka decyzja

Piotr Świerczewski skomentował dla Interii zwolnienie Jerzego Brzęczka. Były reprezentant Polski był bardzo zaskoczony taką decyzją Zbigniewa Bońka. - Cały czas szukam, co mogło być przyczyną – powiedział.

W poniedziałek Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzja prezesa PZPN Zbigniewa Bońka zaskoczyła prawie wszystkich, poczynając od kibiców, aż po dziennikarzy i samych piłkarzy.

Powodów zwolnienia Brzęczka nie potrafi znaleźć Piotr Świerczewski. Były reprezentant Polski podkreśla, że także jest zdumiony tą sytuacją.

- Decyzja bardzo mnie zaskoczyła. Utarło się, że trener zostaje zwolniony po przegranej serii meczów. Tu mamy sytuację, gdzie trener nie trenował nic. Przygotowywał się do kolejnych meczów i nagle taka informacja - przyznał.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Świerczewski broni Brzęczka. Podkreśla, że były już selekcjoner awansował na mistrzostwa Europy, oraz wprowadził do kadry wielu młodych zawodników i nie rozumie powodów zwolnienia trenera.

- Uważam, że w tym momencie nie jest to dobra decyzja. Cały czas szukam, co mogło być przyczyną, skoro umowa została podpisana do końca roku. Myślę, że jest to pochopna decyzja i trochę niesprawiedliwa dla Jurka - skomentował Świerczewski.

Popularny "Świr" przyznaje też, że w Polsce nie widzi godnych kandydatów do objęcia kadry. Spodziewa się włoskiego szkoleniowca.

- Z polskich trenerów nie widziałbym nikogo. Tropu szukałbym we Włoszech, skoro prezes związany jest z piłką włoską - powiedział.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama