Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Ma polski paszport i chcę prowadzić kadrę. Szansa dla Awrama Granta

Zwolnienie Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski otwiera furtkę do objęcia kadry narodowej wielu fachowcom. Jednym z kandydatów jest Awram Grant, który już kiedyś wyraził chęć pracy w Polsce, a obecnie jest trenerem "do wzięcia".

- Spotkałem się nawet na kolacji z prezesem Zbigniewem Bońkiem. Prowadzenie reprezentacji kraju któregoś z moich rodziców - Polski lub Iraku - byłoby dla mnie wyzwaniem i bardzo bym kiedyś chciał je podjąć - mówił Awram Grant w 2016 roku w wywiadzie z "Rzeczpospolitą".

Grant, choć jest Izraelczykiem, posiada polskie obywatelstwo, przyznane mu w 2016 roku. Jego przodkowie pochodzą z Mławy. W swojej trenerskiej karierze prowadził duże kluby jak Chelsea FC  (doszedł do finału Ligi Mistrzów) i West Ham United. Po raz ostatni sterował poczynaniami piłkarzy reprezentacji Ghany, gdzie pracował jako selekcjoner w latach 2014-2017.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W ostatnich dniach spekulowano, że Grant może zastąpić na trenerskiej ławce Franka Lamparda. Zwolennikiem zatrudnienia go miał być sam Roman Abramowicz. Ostatnie ustalenia angielskiej prasy są jednak takie, że Granta widziano raczej w roli doradcy, lub asystenta głównego trenera.

Takie postawienie sprawy, mogło zakończyć temat negocjacji na temat pracy Granta w "The Blues" i rozpocząć jego zainteresowanie sytuacją w reprezentacji Polski. Jego kandydatura pojawiała się już po mundialu w Rosji, gdy zwolniony został Adam Nawałka. Wówczas zdecydowano się jednak powierzyć stery "Biało-Czerwonych" w ręce Jerzego Brzęczka.


W czwartek, 21 stycznia 2021 o godzinie 15:00 (po posiedzeniu zarządu PZPN), odbędzie się konferencja prasowa online z udziałem prezesa Zbigniewa Bońka. Nazwisko nowego selekcjonera może zostać podane jeszcze w tym tygodniu.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama