Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Jego wypowiedzi na długo zostaną w pamięci kibiców

Jerzy Brzęczek nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem 49-letni szkoleniowiec został odsunięty od pełnienia obowiązków opiekuna kadry. Brzęczek zostanie zapamiętany nie tylko za sprawą awansu na Euro 2020. W pamięci kibiców utrwalą się także jego liczne, kontrowersyjne wypowiedzi, które wzbudzały ogromne dyskusje, a czasem i lekkie oburzenie. Oto niektóre z nich.

1. Co z głową Piotra Zielińskiego?

Piotr Zieliński to piłkarz, które antagonizuje środowisko zrzeszone wokół polskiej piłki jak nikt inny. Nie można odmówić mu wybitnych umiejętności technicznych, które olśniewają każdego, kto widzi je z bliska.

Reklama

Odwieczne pytanie brzmi jednak, jak odpowiednio wykorzystać potencjał Zielińskiego, by ten mógł być dyrygentem środka pola w ekipie Biało-Czerwonych.

Zagadkę tę rozwiązał na konferencji prasowej po domowym meczu z Austrią sam Jerzy Brzęczek.

Jego odpowiedź daleka była jednak od słów, jakich wymagalibyśmy od trenera Orłów.

- Jeżeli Zieliński wstanie pewnego dnia i coś mu przeskoczy w głowie, to będziemy mieli zawodnika, którego będą nam zazdrościć wszyscy na świecie - stwierdził były już selekcjoner.

Słowa te wracają jak bumerang, zwłaszcza w kontekście dobrych lub fatalnych występów pomocnika SSC Napoli. Tak oto Brzęczek wzbogacił polską dyskusję o futbolu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje