Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Gianluca Di Marzio: Paulo Sousa może zostać nowym selekcjonerem polskiej kadry

Paulo Sousa może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski - pisze na swojej stronie internetowej włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio.

Decyzja o zwolnieniu z funkcji selekcjonera naszej kadry Jerzego Brzęczka była dla ekspertów dużym zaskoczeniem. Szybko pojawiły się dyskusje na temat tego, kto mógłby go zastąpić. W gronie potencjalnych kandydatów wymieniano między innymi Marco Giampaolo, Gianni De Biasi czy Vincenzo Montella.

Zupełnie nowy trop wskazuje jednak włoski dziennikarz, Gianluca Di Marzio, który sygnalizuje, że Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek myśli o zatrudnieniu Paulo Sousy. Według jego informacji, to ten szkoleniowiec miałby się znajdować na "pole position" względem innych kandydatów. Di Marzio wymienia w tym kontekście między innymi De Biasiego, zaznaczając jednak, że w tej kwestii "nie było żadnego kontaktu".

Reklama

Sousa to 50-letni szkoleniowiec, od sierpnia ubiegłego roku pozostający bez klubu. Jego ostatnim pracodawcą było francuskie Bordeaux, pracował też m.in. w Fiorentinie i FC Basel. Z ekipą z Bazylei sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii, krajowy czempionat wywalczył także z Maccabi Tel Awiw.

TC

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama