Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek zwolniony. Artur Wichniarek: Do bycia selekcjonerem trzeba dorosnąć

Roman Kołtoń i Artur Wichniarek w „Prawdzie Futbolu” skomentowali zwolnienie Jerzego Brzęczka. – Do bycia selekcjonerem trzeba dorosnąć – stwierdził były reprezentant Polski.

W poniedziałek niespodziewanie gruchnęła informacja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Temu tematowi został poświęcony ostatni odcinek "Prawdy Futbolu".

Kołtoń i Wichniarek nie ukrywali, że gra kadry Brzęczka wyglądała słabo. W tym kontekście zwolnienie selekcjonera nie jest szokujące.

- Zwolnienie Brzęczka aż tak bardzo mnie nie dziwi. Brzęczek się po prostu nie nadawał na to stanowisko. Boniek pewnie miał przekonanie i Brzęczek pewnie w wielu aspektach rokował - przyznał Kołtoń.

- Do bycia selekcjonerem trzeba dorosnąć. Jeśli ktoś idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej nie da rady przejść od razu do ósmej. Bycia dobrym trenerem trzeba się nauczyć - odpowiedział Wichniarek.

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Spekulowano też, kto może zastąpić Brzęczka. Były reprezentant Polski przyznał, że Zbigniew Boniek prawdopodobnie zdecyduje się na zatrudnienie zagranicznego szkoleniowca, bo w Polsce w tej chwili nie ma wystarczająco dobrych kandydatów.

- W Polsce nie widzę szkoleniowca, który miałby na tyle doświadczenia w polskiej ekstraklasie z sukcesami, żeby objąć schedę po Jerzym Brzęczku. Nie przez przypadek od wielu lat nie gramy w europejskich pucharach. To nie tylko jakość piłkarska o tym decyduje, ale też decyzje trenerskie. Uważam, że jest kilku utalentowanych trenerów, ale to jeszcze nie ich czas w reprezentacji - powiedział Wichniarek.

- Musimy postawić na trenera, który w charyzmatycznej szansy, gdzie ma kilku zawodników z sukcesami, będzie jak Hansi Flick, który wszedł do ciężkiej szatni i stał się dla zawodników partnerem - dodał.

Cały odcinek "Prawdy Futbolu" na temat zwolnienia Brzęczka można obejrzeć TUTAJ.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje