Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do kadry

Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał listę zawodników powołanych do reprezentacji Polski na mecze z Czechami i Portugalią. Niespodziewanie w kadrze znaleźli się obrońca Hubert Matynia i napastnik Adam Buksa, obaj z Pogoni Szczecin.

Polska kadra najbliższe mecze rozegra w Gdańsku (15 listopada towarzysko z Czechami) oraz w Guimaraes (20 listopada z Portugalią w Lidze Narodów). 

Reklama

Jerzy Brzęczek kilka dni temu zapowiedział, że nie należy się spodziewać wśród powołanych żadnych nowych nazwisk, a tymczasem zaskoczył wszystkich, stawiając na dwóch debiutantów z Pogoni Szczecin 23-letniego Matynię i 22-letniego Buksę.

Selekcjoner tym razem pominął Karola Linetty'ego, Rafała Kurzawę i Arkadiusza Recę, a nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Macieja Makuszewskiego. Trener nie zdecydował się na wysyłanie powołań do piłkarzy z U-21. W tym samym czasie zespół Czesława Michniewicza zagra baraże o awans na ME z Portugalią.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się 12 listopada w Sopocie.

Art

Lista powołanych przez Jerzego Brzęczka na mecze z Czechami i Portugalią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Hubert Matynia, Paweł Olkowski, Rafał Pietrzak.

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Damian Szymański, Piotr Zieliński.

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek.

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Brzęczek | reprezentacja Polski | Liga Narodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy