Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Hajto: Mamy ośmiu mocnych liderów

Po nieco dłuższym rozbracie z małym ekranem Tomasz Hajto ponownie pojawił się na antenie Polsatu jako gość programu Cafe Futbol. W interesujący sposób wypowiedział się na temat najbliższej przyszłości Jerzego Brzęczka i prowadzonej przez niego drużyny narodowej.

Od paru tygodni trwa dyskusja o tym, kto poprowadzi piłkarską reprezentację Polski podczas przyszłorocznych finałów ME. Część komentatorów twierdzi, że Brzęczka powinien zastąpić bardziej doświadczony fachowiec. Co na to jego dawny kolega z boiska?

- Jurek pokazał, że miał kierunek, miał cel i ten cel osiągnął - przypomniał Hajto. - W eliminacjach na pewno nie wszystkie mecze wygrał ładnie, ale w piłce nikt nie powiedział, że trzeba grać ładnie. Mieliśmy 2-3 naprawdę bardzo dobre spotkania. Jak się jest selekcjonerem w kraju, gdzie mieszka prawie 40 milionów ludzi, to zawsze ktoś będzie chwalił, a ktoś inny powie, że zrobiłby to lepiej. Dla mnie nie ma dyskusji. Zrobiłeś awans i prowadzisz tę drużynę nadal.

Reklama

Konfrontacyjnie usposobieni obserwatorzy twierdzą tymczasem, że Brzęczek nie jest trenerem, który będzie umiał optymalnie wykorzystać potencjał kadry. Hajto z tym się nie zgadza. I zaskakuje swoje oceną wartości reprezentacyjnego zespołu...

- To była kwestia czasu, aż się ci piłkarze "zbiorą" po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji i zrozumieją, jak chce grać Jurek - zauważył były reprezentant Polski. - Drużyna pokazała charakter, a selekcjoner udowodnił, że poradzi sobie w trudnych momentach. Zawsze miał fajną wizję piłki. Mamy sześciu, siedmiu, a nawet - bym powiedział - ośmiu mocnych liderów. To jest zespół, który może wygrywać z najlepszymi.  

W fazie grupowej finałów Euro 2020 polski zespół zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz rywalem wyłonionym w barażach. Będzie nim Bośnia i Hercegowina, Irlandia, Słowacja lub Irlandia Płn. Turniej rozegrany zostanie najprawdopodobniej w dniach 11 czerwca - 11 lipca 2021 roku.   

Euro 2020 - zobacz drogę Polaków do turnieju finałowego

UKi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL