Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Grzegorz Lato: Brzęczek nie jest konsekwentny!

Król strzelców z MŚ'74 i były prezes PZPN Grzegorz Lata powiedział serwisowi eurosport.interia.pl, że nie zazdrości Jerzemu Brzęczkowi momentu, w którym przyszło mu pokierować reprezentacją i liczy na konsekwencje przy powołaniach dla zawodników.

- Powinien być konsekwentny. Zawodnicy, którzy nie grają u siebie w pierwszych składach i nie łapią się czasami na ławkę, nie powinni być w reprezentacji. Jeśli ktoś nie gra w meczu, tylko obija się w rezerwach, to bardzo mi przykro - żeby nie wiem, jakie to były nazwiska - nie powinien być powoływany - powiedział Lato. - Trzymam go za słowo, że będzie konsekwentny, choć już nie jest, ale to jego sprawa, nie moja.

Lato odniósł się tym samym do sytuacji z Kamilem Grosickim i Jakubem Błaszczykowskim. Obaj mają olbrzymie problemy w swoich klubach, ale Błaszczykowski powołanie otrzymał. Były prezes PZPN skomentował też niepowodzenia polskich klubów w pucharach.

Reklama

- Jeśli chodzi o Legię, to powiem tylko jedno słowo: Luksemburg. Niech to wystarczy za cały komentarz. Za dużo u nas średniej klasy obcokrajowców, za mało szans gry dla zdolnej młodzieży. Warto czasem spojrzeć w przeszłość. Największe sukcesy odnosiliśmy z polskimi trenerami.

AD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje