Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Francuski napastnik chce grać u Paulo Sousy

Nazywa się Adrien Hunou, ma 27 lat i chce grać w piłkarskiej reprezentacji Polski. Taki manewr doradził mu Ludovic Obraniak, który przed paroma laty też zakładał koszulkę z białym orłem na piersi. Co na to selekcjoner "Biało-Czerwonych", Paulo Sousa?

- Moja babcia była Polką. Urodziła się w Polsce, ale wyjechała na studia do Francji. Tam poznała dziadka i wyszła za mąż. Dopóki żyła, to bywałem w waszym kraju. Po polsku potrafię powiedzieć: Dziękuję bardzo, jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć, siedem, osiem, dziewięć, dziesięć, dzień dobry - mówi Hunou w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Piłkarz nie ma jeszcze polskiego paszportu, ale zapewnia, że jest gotów do rozpoczęcia procedury jego pozyskania. Póki co, ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Francji.  

- Rozmawiałem z moim agentem. On doradził mi, abym najpierw sprawdził, czy selekcjoner w ogóle widzi mnie w drużynie. Tym wywiadem chciałbym zwrócić uwagę, że jestem zainteresowany grą w reprezentacji Polski - tłumaczy francuski snajper. 

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Hunou jest obecnie zawodnikiem Rennes. Nie należy do postaci pierwszoplanowych. W bieżącym sezonie rozegrał 15 spotkań i zdobył cztery bramki. Trzy mecze zaliczył w fazie grupowej Ligi Mistrzów - w sumie 88 minut.   

Jego marzenia zahaczają o brawurę, zważywszy choćby na klasę napastników, jakimi w tej chwili dysponuje Paulo Sousa. Francuz mocno wierzy jednak w swoje umiejętności i nie obawia się konfrontacji z bardziej rozpoznawalnymi zawodnikami od siebie. 

- Obawa to za duże słowo, ale to świetni piłkarze. Zwłaszcza Lewandowski, ale Milik także. Ja jednak chcę robić postęp, być częścią grupy, znaleźć automatyzm z drużyną - zapewnia. 

UKi

Ligue 1 - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy