Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski: Ekologiczne stroje z godłem

W środowym meczu ze Szkocją "Biało-czerwoni" po raz pierwszy zagrają w nowych strojach przygotowanych przez firmę Nike. To prawdziwe ekologiczne trykoty. Do przygotowania jednego kompletu ubioru przetworzono... osiemnaście plastikowych butelek.

Najważniejsze jest jednak to, że na trykotach nareszcie bardzo mocno wyeksponowane jest nasze godło. Od teraz nasi kadrowicze będą mieć na sercu "orzełka", a nie "piłko-ptaka" jak nazywano pokraczne logo PZPN, które trafiło na narodowe barwy jeszcze za prezesury Grzegorza Laty.

Reklama

- Stroje są bardzo dobre i naprawdę mi się podobają. Teraz widać, że gramy dla Polski - cieszy się Łukasz Piszczek.

Nike przygotował dwa komplety ubiorów. - Kolorystykę koszulek domowych tradycyjnie zdominowała biel, uzupełniona tym razem o umieszczony centralnie pionowy czerwony pas. Połączenie dopasowanego kroju z kołnierzykiem w tzw. serek nadaje koszulce bardzo dynamicznego charakteru. Na przodzie koszulki, po lewej stronie oraz wewnątrz kołnierzyka umieszczono polskie godło narodowe z białym orłem w koronie na czerwonym tle - chwalą się przedstawiciele firmy. Strój wyjazdowy to kolorystyczny negatyw kompletu domowego: czerwony trykot z białym pasem na piersi.

Chrzest bojowy nowego kompletu strojów już podczas meczu ze Szkocją.

Krzysztof Oliwa

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Piszczek | Robert Lewandowski | reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje