Reklama

Reklama

Reprezentacja Polski. Damian Kądzior opuścił zgrupowanie kadry

Skrzydłowy Damian Kądzior opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski - informuje portal Łączy nas piłka. 28-latek nie będzie mógł wystąpić w meczach Ligi Narodów z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną ze względu na uraz kolana. To kolejna fatalna wiadomość dla Jerzego Brzęczka, który nie może liczyć także na Roberta Lewandowskiego, Adama Buksę oraz innego skrzydłowego - Przemysława Frankowskiego.

Kądzior, który w ostatnich dniach został nowym zawodnikiem Eibaru, przeszedł badania obrazowe kolana po przyjeździe na zgrupowanie.

Po konsultacji z reprezentacyjnym lekarzem Jackiem Jaroszewskim stwierdzono, że skrzydłowy powinien zostać poddany kilkudniowemu leczeniu. 

"28-letni pomocnik wraca do klubu ze ścisłymi wytycznymi postępowania. Po tygodniu zawodnik powinien wrócić do treningu" - głosi oficjalny komunikat.

Selekcjoner Jerzy Brzęczek nie zamierza powoływać w miejsce Kądziora żadnego nowego zawodnika.

Reklama

To kolejny cios, który może pokrzyżować pierwotne plany Jerzego Brzęczka.

Przy ustalaniu listy powołanych nie został uwzględniony kapitan polskiej kadry Robert Lewandowski, który przebywa na zasłużonym urlopie po triumfie w Lidze Mistrzów z Bayernem Monachium.

Brzęczek nie może skorzystać także z usług Buksy i Frankowskiego, którzy wprawdzie zostali przez niego powołani, lecz kluby nie wyraziły zgody na ich przyjazd (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Łączy nas piłka informuje także, że Jacek Góralski dotrze na zgrupowanie dopiero we wtorek 1 września, ze względu na odwołanie jednego z połączeń lotniczych.

TB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL