Reklama

Reklama

Reprezentacja Niemiec bez Schweinsteigera

Joachim Loew nie powołał wicekapitana reprezentacji Bastiana Schweinsteigera na pierwsze dwa mecze eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w 2014 roku. Niemcy zmierzą się 7 września w Hanowerze z Wyspami Owczymi i cztery dni później w Wiedniu z Austrią.

Selekcjoner wybrał 22 zawodników, wśród których nie znalazł się pomocnik Bayernu Monachium Schweinsteiger. W kadrze są natomiast m.in. Philipp Lahm, Lukas Podolski i Per Mertesacker.

"Rozmawiałem z Bastianem i wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzebuje jeszcze czasu, by po urazach w pełni powrócić do rytmu gry. Poza tym ma wielkie zaległości w treningach i powinien na tym się skupić. Jeśli będzie w formie znajdzie się na liście zawodników powołanych na kolejne spotkania z Irlandią i Szwecją" - powiedział Loew.

Reklama

Oprócz Schweinsteigera zabraknie również kontuzjowanych Mario Gomeza i Svena Bendera.

Po odpanięciu w półfinale Euro 2012 z Włochami i nieudanym meczu towarzyskim z Argentyną, Loew nie może się już doczekać spotkań eliminacyjnych do mundialu.

"Wszyscy się cieszymy, że w końcu znowu zaczniemy grać o stawkę. Chcemy przekonać kibiców, że nadal jesteśmy drużyną godną zaufania. Chcielibyśmy wystartować z dwoma zwycięstwami, co na pewno doda nam pewności siebie" - skomentował Loew.

Niemcy grają w grupie C z Austrią, Wyspami Owczymi, Irlandią, Szwecją i Kazachstanem

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL