Reklama

Reklama

Radosław Gilewicz: Cudu nie można było oczekiwać

Zdaniem byłego reprezentanta Polski Radosława Gilewicza w pierwszych meczach eliminacji piłkarskich mistrzostw świata z Czarnogórą i Mołdawią Waldemar Fornalik poradził sobie w roli selekcjonera. Krótko po słabym występie na Euro 2012 nie można było oczekiwać cudu.

"Oczekiwania kibiców wobec kadry były, są i będą duże, a gra w tych spotkaniach nie była ładna, ale szarpana, mało składna. Pamiętajmy jednak, że przecież dwa miesiące wcześniej ten zespół zawiódł na mistrzostwach Europy. Nie można było oczekiwać, że ktoś zmieni wszystko dotknięciem czarodziejskiej różdżki" - powiedział Gilewicz.

Jego zdaniem Waldemar Fornalik dobrze poradził sobie w nowej dla siebie roli selekcjonera. "Szybko reagował na wydarzenia boiskowe, dokonywał zmian. Potrafił ściągnąć w końcówce spotkania również Roberta Lewandowskiego" - argumentował.

Reklama

Zwrócił uwagę, że także Włosi w swoim wtorkowym meczu eliminacyjnym z Maltą wygrali u siebie tylko 2-0, a drugiego gola zdobyli w 90. minucie. "Nie tylko my męczyliśmy się z teoretycznymi słabeuszami" - zaznaczył.

Kolejnym eliminacyjnym rywalem podopiecznych Waldemara Fornalika będą 16 października w Warszawie Anglicy, którzy we wtorek na własnym terenie  zremisowali z Ukrainą 1-1, wyrównując w końcówce.

"Mecze z Anglią są zawsze prestiżowe. W październiku zagramy u siebie, mam nadzieję, że przy pełnych trybunach. Przez ten miesiąc nasi zawodnicy grając w klubach poprawią formę, mam nadzieję, że przełamie się Robert Lewandowski. Choć na dziś mocnych argumentów nie ma, to myślę, iż nasi piłkarze nie powinni się tego spotkania obawiać" - stwierdził były gracz klubów m.in. niemieckich i austriackich.

Wziął w obronę Jakuba Błaszczykowskiego, krytykowanego po wypowiedziach na temat Ludovica Obraniaka, ukaranego w Czarnogórze czerwoną kartką.

"Kuba jest kapitanem i piłkarzem, który w ciągu minionych lat wiele dał kadrze. Uważam, że miał prawo się wypowiedzieć" - zauważył Gilewicz. Podkreślił przy tym, że reprezentacja potrzebuje piłkarza o umiejętnościach, jakie ma Obraniak.

Za niezrozumiały uznał brak powszechnego dostępu do telewizyjnych transmisji meczów kadry. "Chyba jesteśmy jednymi z nielicznych, jeśli nie jedynymi w Europie pod tym względem. Zdaję sobie sprawę z tego, że w dzisiejszym świecie rządzi pieniądz, ale potrzeba rozsądnego kompromisu. Bo otoczka wokół polskiej piłki nie jest zbyt dobra. O kibica trzeba dbać, także dlatego, żeby nie było podczas meczów reprezentacji wolnych miejsc na stadionach, jak to miało miejsce we wtorek we Wrocławiu" - zakończył Gilewicz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama