Reklama

Reklama

PZPN rekomenduje siedem miast na gospodarzy Euro U-21 w 2017 roku

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu 14 lipca w Warszawie przyjął listę miast, które zostaną zarekomendowane UEFA jako miasta-gospodarze mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w Polsce w 2017 roku.

Zgodnie z podjętą decyzją polska federacja zarekomenduje UEFA rozegranie turnieju w siedmiu miastach: Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie i Tychach.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 16-30 czerwca 2017 roku. Wystąpi w nim Polska jako gospodarz turnieju oraz 11 drużyn wyłonionych w kwalifikacjach, które rozpoczęły się wiosną 2015 roku. Łącznie w imprezie rozegranych zostanie 21 meczów.

Mecz otwarcia (16 czerwca), jeden z półfinałów oraz finał (30 czerwca) odbędą się na stadionie Legii Warszawa. - Mieliśmy pewne trudności z rekomendacją stadionu Legii, ponieważ UEFA chce, aby stadiony były zapełnione i głównym kryterium obiektów jest pojemność 7-15 tys. - powiedział prezes PZPN-u Zbigniew Boniek po wtorkowym posiedzeniu zarządu.

Reklama

Turniej zostanie rozegrany w trzech grupach. Pierwsza z nich swoje mecze rozegra w Gdyni i Bydgoszczy, druga w Lublinie i Kielcach, a trzecia w Krakowie i Tychach. W każdym z tych miast oraz w Warszawie odbędą się po trzy mecze. Trzy najlepsze drużyny z pierwszych miejsc w grupach oraz zespół z najlepszym współczynnikiem z drugiego miejsca awansują do półfinałów.

- W każdym z tych miast są odpowiednie stadiony, a turniej będzie świetną promocją tych miejsc. Uznaliśmy prośby miast, którym bardzo zależało na zorganizowaniu turnieju. Ten projekt angażuje całą Polskę - podkreślił Boniek.

Wcześniej rozpatrywano rozegranie mistrzostw w sześciu miastach.

- UEFA otworzyła nam furtkę na siódmy stadion i dlatego dołączyliśmy Kraków. Wcześniej to miasto nie zgłaszało chęci organizowania turnieju, ale ostatecznie zgłosiło swoją kandydaturę - dodał szef piłkarskiej centrali.

Poza tym zarząd PZPN-u zajął się kwestią obcokrajowców w polskiej ekstraklasie. Od tego sezonu na boisku nie będzie mogło przebywać w jednym zespole więcej niż trzech piłkarzy nie będących obywatelami kraju Unii Europejskiej. Za rok będzie to już tylko dwóch graczy.

Zobacz wypowiedź Zbigniewa Bońka dla TVP:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje