Reklama

Reklama

PZPN ogłosił ceny biletów na mecz z Anglią

90, 150 i 190 złotych - tyle będziecie musieli zapłacić, aby obejrzeć mecz Polska - Anglia, który odbędzie się 16 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jak poinformował PZPN wejściówki na szlagierowe spotkanie eliminacji mistrzostw świata będzie można kupić od 15 września poprzez stronę www.kupbilet.pl.

W ten sposób zakupu będą mogli dokonywać członkowie Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Aby zakupić bilet należy podać imię, nazwisko i numer PESEL osób, dla których bilet będzie przeznaczony. Jedno zamówienie może obejmować maksymalnie pięć biletów, a wszystkie osoby muszą być członkami Klubu Kibica i posiadać karty członkowskie. Nie będzie prowadzona sprzedaż biletów grupowych. Indywidualna przedsprzedaż odbywać się będzie wyłącznie przez internet.

Reklama

Od 29 września 2012 r. do 15 października 2012 r. przez stronę www.kupbilet.pl będzie prowadzona sprzedaż otwarta dla wszystkich kibiców, również tych, którzy nie są członkami Klubu Kibica RP.

Na poprzedni mecz Polaków z Mołdawią na Stadionie Miejskim we Wrocławiu wejściówki kosztowały 40, 80 i 120 złotych. Na trybunach jest 43 tysiące miejsc, a  zasiadło na nich około 28 tysięcy kibiców. Przed spotkaniem doszło do skandalu. Bilety, które przeznaczono do wolnej sprzedaży, można było nabywać w zaledwie w kilku kasach. Utworzyły się ogromne kolejki, wielu kibiców spóźniło się na mecz, a wielu zrezygnowało z zakupu i wróciło do domu.

Trudno teraz przewidzieć, jakim popytem będą cieszyć się bilety na spotkanie z Anglikami. Ceny nie są niskie. Zainteresowanie wyjściówkami może być większe, jeśli mecz nie będzie pokazywany w telewizji otwartej.

- Średnia cena biletu na to spotkanie wynosi 150 złotych. Czy to dużo? Według mnie nie jest aż tak bardzo wygórowana - uważa Bartosz Zbroja (event manager), który w latach 2007-2011 pracował przy organizacji meczów na stadionie Wembley. - Trzeba brać pod uwagę, że spotkanie rozgrywane jest na Stadionie Narodowym, a koszty organizacji są wysokie. Szacuję je na około milion złotych. Dla PZPN-u to ostatnia okazja, aby coś zarobić jeszcze przed końcem roku. To przecież najbardziej atrakcyjne spotkanie tych eliminacji.

- Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać o tym, w jakiej sytuacji jest teraz nasza reprezentacja, po nieudanym Euro. Na pewno nie jest atrakcyjnym produktem. Dopiero na nowo zaczyna odbudowywać swoją markę. Wydaje się, że PZPN ustalając niższe ceny powinien zrobić jakiś ukłon w stronę kibiców. Nie wiem czy przy takich cenach uda się wypełnić Stadion Narodowy. Na niedawne spotkanie eliminacyjne Anglików z Ukrainą najtańsze wejściówki kosztowały 25 funtów. Na trybunach zasiadło 68 tysięcy widzów, prawie 20 tysięcy krzesełek pozostało wolnych. Komentarze angielskiej prasy były druzgocące. To było spore zaskoczenie, że na Wembley nie było kompletu.

Dla porównania w październiku Słowacy zagrają u siebie dwa mecze w eliminacjach mistrzostw świata z Łotwą i Grecją. Bilety na te spotkania kosztują: 25, 17 i 10 euro. W sprzedaży był także pakiet obejmujący trzy mecze (rozegrane już z Lichtensteinem), za który należało zapłacić 60, 45 lub 25 euro.

Grzegorz Wojtowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy