PZPN chce zgłosić Stadion Śląski jako arenę Euro 2020
Na środowym posiedzeniu zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej rozważał zgłoszenie Polski jako jednego z organizatorów mistrzostw Europy 2020. Oprócz Stadionu Narodowego w Warszawie, PZPN na arenę Euro 2020 chciałby wyznaczyć także legendarny Stadion Śląski.
W ostatnich tygodniach sprawą przebudowy słynnego Stadionu Śląskiego zajęły się władze publiczne i samorządowe - województwa śląskie i małopolskie, miasta Chorzów, Kraków, Katowice i Świętochłowice. Stadion w Chorzowie od lat poddawany jest gruntownej modernizacji.
Na wniosek prezesa Zbigniewa Bońka, Polski Związek Piłki Nożnej zajął stanowisko popierające tę inicjatywę.
Federacja liczy na reaktywację legendarnego obiektu i jeśli ambitny plan przebudowy zostanie zrealizowany, PZPN z wielką przyjemnością i satysfakcją zgłosi jako arenę Euro 2020 w Polsce również Stadion Śląski.
Stadion miał być początkowo jedną z aren Euro 2012. Ostatecznie "odpadł" z tej rywalizacji.
W październiku minęły trzy lata od ostatniego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim.
14 października 2009, po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka, Polska przegrała w Chorzowie na ośnieżonym boisku ze Słowacją 0-1 w eliminacjach MŚ. To był 55. mecz Polaków na tym stadionie.
Dwa tygodnie później rozpoczął się ostatni etap modernizacji areny (m.in. montaż ogromnego dachu nad widownią). Po awarii, jaka miała miejsce w lipcu 2011, wciąż nie wiadomo, kiedy prace zostaną zakończone.
Władze UEFA pod koniec stycznia ogłosiły, że mistrzostwa Europy w 2020 roku zostaną rozegrane w 13 miastach na całym kontynencie. Wiadomo także, że oba półfinały i finał odbędą się na tym samym stadionie.
Prawo współorganizacji turnieju ma otrzymać nie więcej niż jedno miasto z danego kraju. Wybór zostanie dokonany we wrześniu 2014 roku.
W 2016 roku mistrzostwa Europy odbędą się we Francji. Po raz pierwszy będą w nich rywalizować 24 drużyny. Na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie było szesnastu uczestników.