Reklama

Reklama

​Przełom w prawach do meczów reprezentacji Polski! Nie tylko TVP!

Począwszy od meczu z RPA wszystkie mecze reprezentacji Polski do zakończenia eliminacji MŚ 2014 pokaże także Polsat Sport - dowiedziała się INTERIA.PL. Zatem TVP będzie miała poważną konkurencję - zasięg Polsatu Sport to ponad 10 mln widzów i komentator - laureat Telekamery 2012 Mateusz Borek.

- To prawda, nabyliśmy prawa do 21 spotkań reprezentacji Polski, zarówno tych towarzyskich, jak i o punkty eliminacji MŚ w Brazylii - potwierdza naszą informację Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, który liczy na oglądalność spotkania Polska - Anglia na poziomie miliona widzów. Pierwsza prywatna telewizja w Polsce mogłaby liczyć na znacznie większą oglądalność, gdyby mecz pokazał w ogólnopolskim, otwartym kanale Polsat, ale do tego nie dojdzie, gdyż nabyła pakiet do transmisji w kodowanym programie, a takim jest Polsat Sport.

Reklama

Dotychczas Polsat Cyfrowy, ale tylko na zasadzie "płać za to, co oglądasz" (pay-per-view) oferował mecze eliminacyjne z Czarnogórą i Mołdawią. Teraz "Biało-czerwoni" będą transmitowani za darmo przez najpopularniejszy polski kanał sportowy - Polsat Sport, ze średnią godzinną oglądalnością na poziomie 49 tys. widzów. Druga w tej kategorii - TVP Sport, mimo wyraźnego wzrostu dzięki Euro 2012 - do Polsatu Sport traciła w czerwcu niemal 20 tys. widzów w średniej oglądalności (29,145).

Kibice, którzy nie wybiorą się na Stadion Narodowy, a miejsc jest tylko 57 tys., będą mieli do wyboru komentatorów - jedni wolą Mateusza Borka (Polsat Sport), a inni obecnego na rynku znacznie dłużej Dariusza Szpakowskiego (TVP).

Polsat Sport studio przed meczem z RPA rozpocznie już o godzinie 19 (spotkanie zacznie się dopiero o 20:45), a gośćmi Bożydara Iwanowa będą w nim: Roman Kołtoń (felietonista INTERIA.PL), Dariusz Dziekanowski i Wojciech Kowalczyk. Razem z Borkiem mecz będzie komentować ekspert Waldemar Prusik - były piłkarz m.in. Śląska Wrocław i reprezentacji Polski.

We wtorek Polsat Sport ma dodatkową - obok Polska - Anglia - gratkę dla kibiców. Chodzi o rozgrywane we Wrocławiu spotkanie Brazylia - Japonia. W ten sposób ciąg piłkarskich programów w stacji będzie trwał od godz. 13 (studio przed meczem "Canarinhos") do niemal 1 w nocy (koniec studia po meczu Polska - Anglia).

Spotkanie Brazylia - Japonia z Wrocławia komentować będzie w Polsacie Sport Cezary Kowalski, a w studiu - obok Dziekanowskiego i Kowalczyka - zasiądzie Mariusz Piekarski, który ma za sobą występy w lidze brazylijskiej (m.in. Atletico Paranaense Kurytyba i Flamengo Rio de Janeiro).

W przerwie między meczami Brazylia - Japonia i Polska - Anglia Polsat Sport zaprezentuje w pigułce historię pojedynków "Biało-czerwonych" z "Wyspiarzami".

TVP obydwa mecze Polaków pokaże w najpopularniejszym programie - TVP1. Spotkanie z RPA komentować będzie Jacek Laskowski, ale to hitowe z Anglią - Dariusz Szpakowski. Studio podczas meczu z RPA poprowadzi Jacek Kurowski, a przy okazji starcia z "Wyspiarzami" gospodarzem studia będzie Włodzimierz Szaranowicz.

Sygnał telewizyjny z obu spotkań wyprodukuje SportFive przy udziale Multi Production. Na spotkanie z RPA zostanie wykorzystane osiem kamer, podczas gdy bitwę z Anglią pokaże 14 kamer, w tym umieszczona nad murawą "Spidercam".

Autor: Michał Białoński

Sprawdź, gdzie w telewizji obejrzysz mecze eliminacji MŚ!

Polscy piłkarze pokonają Anglików? Głosuj!

INTERIA.PL zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - RPA. Początek w piątek o 20.45

Relację na żywo z meczu Polska - Anglia także znajdziecie u nas. Początek - wtorek 21.00

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje