Reklama

Reklama

Przed Stadionem Narodowym stanie pomnik Kazimierza Górskiego

Jeszcze w tym roku przed Stadionem Narodowym może stanąć pomnik Kazimierza Górskiego. Fundacja imienia słynnego trenera rozpisała już konkurs na projekt pomnika - ujawnia w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

- Fundacją imienia pana Kazimierza kieruje jego wnuczka, działa w niej jego syn, a patronem jest między innymi prezydent Aleksander Kwaśniewski, który z panem Kazimierzem się przyjaźnił. Mamy już rozpisany konkurs i chcemy, żeby jeszcze w tym roku pomnik stanął przed głównym wejściem na stadion - powiedział były prezes PZPN.

Reklama

Głównym problemem są na razie oczywiście pieniądze. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez pomocy kibiców, ale na razie nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ewentualnej zbiórki. - Chodzi oczywiście o zebranie odpowiedniej kwoty, ale mam nadzieję, że to się uda. Nie ma przecież drugiej takiej osoby w polskim sporcie, która by na ten pomnik zasługiwała tak jak pan Kazimierz - mówi Michał Listkiewicz.

Na pomysł przychylnym okiem patrzą władze Stadionu Narodowego, które w ostatnim czasie starają się wspierać inicjatywy związane z historią polskiego futbolu. Niedawno na stadionie otwarto wystawę pamiątek sportowych z kolekcji nestora polskiego dziennikarstwa sportowego Stefana Szczepłka. Można na niej zobaczyć między innymi piłkarskie rarytasy takie jak koszulki na których autografy złożyli Leo Messi, Diego Maradona, Zbigniew Boniek, czy Kazimierz Deyna.

Dowiedz się więcej na temat: Stadion Narodowy w Warszawie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje