Reklama

Reklama

Prezes Lato chce współpracować z kibicami

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato zadeklarował gotowość współpracy z kibicami. Szef PZPN był gościem 3. Ogólnopolskiego Zjazdu Związku Stowarzyszeń Kibiców, który w sobotę odbył się w Warszawie.

Przedstawiciele kibiców z czterdziestu klubów różnych klas rozgrywkowych przedstawili prezesowi PZPN problemy z jakimi fani futbolu spotykają się na co dzień. Mówiono o aktualnej sytuacji w polskiej piłce nożnej, która zdaniem kibiców - zarówno w wydaniu ligowym jak i reprezentacyjnym - nie wygląda dobrze.

Podkreślano, że kibicom, tak samo jak działaczom piłkarskim, powinno w równym stopniu zależeć na rozwoju dyscypliny. Uczestnicy zjazdu żalili się, że w wielu klubach władze nie chcą współpracować z kibicami, dochodzi do konfliktów.

Reklama

Zwrócono uwagę na problemy związane z tzw. zakazem stadionowym. Aktualnie obowiązujące przepisy nie precyzują reguł postępowania odwoławczego. Według kibiców wiele zakazów jest zbyt restrykcyjnych.

Jednym z zaproszonych gości był wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś.

"Musimy odbudować wzajemne zaufanie - działaczy i kibiców, aby polskie stadiony były bezpieczne. To podstawowa wartość, aby o kibicach w Polsce mówiło się dobrze. Nowelizacja ustawy o sporcie, którą przygotujemy na początku roku, będzie po myśli kibiców. Będzie jasne - co wolno, a czego nie wolno robić na stadionie".

"Dzisiaj w wielu kwestiach jeszcze się nie zgadzamy, ale ważne, że rozmawiamy. Wprowadzeniem m.in. na stadiony stewardów a nie ochroniarzy i pełnego monitoringu doprowadzimy do tego, że będziemy mieli w Polsce jeszcze przed Euro 2012 standard obiektów angielskich. A oto przecież chodzi" - powiedział PAP Ireneusz Raś.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL