Partner merytoryczny: Eleven Sports

Pomocnik kadry zwrócił się do kibiców. Piękne słowa reprezentanta Polski

Bartosz Slisz na pierwszej konferencji prasowej w Niemczech chwalił wsparcie, jakie kadra dostaje od polskich fanów. - Od momentu, gdy wyjeżdżaliśmy z Polski, to czuliśmy wsparcie kibiców. Po przyjeździe do hotelu czekała na nas cała rzesza kibiców - stwierdził pomocnik.

Michał Probierz i Bartosz Slisz na konferencji prasowej
Michał Probierz i Bartosz Slisz na konferencji prasowej/ Leszek Szymański /PAP

Bartosz Slisz razem z trenerem Michałem Probierzem wzięli udział w środowej konferencji prasowej. Pomocnik polskiej kadry został zapytany, jak wygląda jego okiem początek zgrupowania.

- Jesteśmy dopiero tutaj pierwszy dzień. Pierwszy trening przed nami. Dopiero będziemy mieli okazję zobaczyć, jak to wszystko wygląda. Boisko wygląda dobrze, w hotelu mamy dobre warunki, żeby dobrze się przygotować. Myślę, że nie potrzebujemy żadnych fajerwerków, żeby się dobrze przygotować - powiedział Slisz.

- Od momentu, gdy wyjeżdżaliśmy z Polski, to czuliśmy wsparcie kibiców. Po przyjeździe do hotelu czekała na nas cała rzesza kibiców. Dziś też będą pełne trybuny podczas treningu - dodał.

Reprezentacja Polski. Bartosz Slisz: Rywalizacja jest bardzo duża

Slisz ma duże szanse, by w meczu z Holandią znaleźć się w wyjściowym składzie.

- Może nie tyle czuję się pewniakiem do składu, ale czuję się pewny siebie. Mam zbudowaną pewność siebie i wiem, że co by się nie działo, jestem gotowy. Wybory trenera to druga rzecz. Jeśli trener na mnie postawi, to mam poczucie, że dam z siebie wszystko - odpowiedział.

- Rywalizacja jest bardzo duża, ale rywalizacji nie można się obawiać. Trzeba stawić temu czoła - powiedział pomocnik.

Polska - Holandia. Mecz już 16 czerwca

Jak w tej chwili kadra przygotowuje się do meczu z Holandią? Slisz twierdzi, że dobrze gra mu się przeciwko mocnym przeciwnikom.

- Mam nadzieję, że moje podejście będzie takie jak do innych spotkań, dobre przygotowanie się do nich i dobre czucie się. Lubię grać z trudnymi rywalami. Można iść na wymianę ciosów, mam pozytywne nastawienie przed tym - odpowiedział Slisz.

- Dokładnej analizy reprezentacji Holandii jeszcze nie mieliśmy. Można powiedzieć coś ogólnie, o tym w jakie strefy piłkarze mają wbiegać, jak wykorzystują te strefy, ale na taką większą analizę jeszcze przyjdzie czas. Mamy cztery dni do meczu - dodał.

Z Berlina Wojciech Górski, Interia

Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski i Jakub Kiwior/ ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, Damian Klamka/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER /East News
Bartosz Slisz/AFP
Jan Bednarek, Wojciech Szczęsny i Bartosz Slisz/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Lewandowski kontuzjowany! Pierwszy raport Interii z EURO 2024. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV
INTERIA.PL

Więcej na ten temat

Zobacz także

Sportowym okiem