Reklama

Reklama

Polska zagra z Kamerunem, Australią, USA i Meksykiem

Cztery drużyny, które uczestniczyły w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA - Kamerun, Australia, USA i Meksyk - jeszcze w tym roku zmierzą się z reprezentacją Polski. W ciągu dwóch najbliższych lat kadra Franciszka Smudy rozegra co najmniej 24 spotkania.

"Będą to rywale większej i mniejszej klasy. Jeśli chodzi o ten rok, praktycznie wszystko jest już dopięte. Najbliższe spotkanie z Kamerunem odbędzie się 11 sierpnia w Szczecinie" - poinformował przedstawiciel firmy SportFive Andrzej Placzyński.

4 września polscy piłkarze spotkają się na stadionie Widzewa w Łodzi z Ukrainą, a trzy dni później z Australią w Krakowie. Następnie biało-czerwoni udadzą się na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. 9 października zmierzą się z USA w Nowym Jorku, a w Chicago zagrają z Meksykiem (12 października).

Reklama

Po powrocie do kraju na otwarcie stadionu w Poznaniu (17 listopada) reprezentacja Polski spotka się z Rosją.

"Piłkarze wybiorą się jeszcze zimą na zgrupowanie do Turcji, tam na pewno odbędą się dwa mecze, ale rywale nie są jeszcze znani. Szukamy raczej nieco słabszych przeciwników" - dodał Placzyński.

Plany na przyszły rok nie są na razie sprecyzowane. "Pewne jest, że zagramy z Włochami i Niemcami. Kiedy i gdzie jeszcze nie wiadomo. Tak samo jak z innymi reprezentacjami. W najbliższym czasie wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik" - dodał.

We wtorek nowym sponsorem reprezentacji została sieć spożywcza Biedronka. Czteroletni kontrakt obejmuje m.in. Euro 2012 oraz mistrzostwa świata w Brazylii w 2014 roku. Dotyczy nie tylko seniorskiej kadry, ale także wszystkich pozostałych. Ponadto właściciel sieci Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. będzie finansował Puchar Polski.

Szczegóły finansowe kontraktu są objęte tajemnicą.

"Polacy kochają piłkę nożną, a my wierzymy, że dzięki futbolowi będą w niedalekiej przyszłości cieszyć się z sukcesów. Dlatego chcemy go wspierać" - tłumaczył decyzję o sponsoringu dyrektor generalny firmy Pedro Pereira da Silva.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | Meksyk | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy