Reklama

Reklama

Polska - Urugwaj 0-0. Cavani: W ostatnich latach Polska zrobiła postępy

- W ostatnich dwóch latach Polska zrobiła duże postępy i nie przez przypadek awansowała na mistrzostwa świata z pierwszego miejsca w grupie. Potwierdziła to w meczu z nami - komplementował grę Orłów słynny napastnik Urugwaju i PSG Edinson Cavani. Polska bezbramkowo zremisowała z Urugwajem na PGE Narodowym.

Edinson Cavani kilkakrotnie, głównie z rzutów wolnych, próbował zagrozić bramce Artura Boruca i Łukasza Fabiańskiego, ale w odróżnieniu od meczu rozegranego w 2012 roku, tym razem nie udało mu się zdobyć gola. 

Edinson komplementował grę Orłów, ale także mówił z uznaniem o występie swojej ekipy, która daleka była od optymalnego zestawienia.
 
- Ci, którzy wybiegli na boisko, pokazali, że potrafią grać w piłkę. Graliśmy spokojnie, mieliśmy pewność siebie. Wystąpiło dużo młodych zawodników, a gra sprawiała wszystkim radość - podkreślał gwiazdor PSG.

Reklama

Co myśli o występie reprezentacji Polski?

- W grupie zajęła pierwsze miejsce, więc potrafi grać w piłkę. W ostatnich latach poczyniliście spore postępy. Dzięki temu będzie losowana z pierwszego koszyka na mundialu - ocenił Cavani.

Prościej grać przeciw Polsce, kiedy na boisku nie ma Lewandowskiego?

- Nie grał, więc nie ma co o nim mówić - uciął napastnik Urugwaju.

Z PGE Narodowego Michał Białoński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama