Reklama

Reklama

Polska - Ukraina w meczu towarzyskim. Znamy skład Polaków

Selekcjoner Jerzy Brzęczek postanowił oszczędzić najbardziej wyeksploatowanych zawodników i tym samym otwiera się szansa przed mniej doświadczonymi piłkarzami. Mecz towarzyski Polska - Ukraina o godz. 20.45 w Chorzowie. Transmisja w Polsacie Sport, relacja tekstowa w Interii.

W bramce Brzęczek postawił na najmniej doświadczonego z bramkarzy i między słupkami stanie Łukasz Skorupski, który na koncie ma tylko trzy mecze w kadrze.

Z kolei absolutnym debiutantem w pierwszej reprezentacji jest Robert Gumny, który zajmie miejsce na prawej obronie. Niewiele bardziej doświadczona będzie para środkowych obrońców, którą stworzą Sebastian Walukiewicz (dwa mecze w kadrze) i Paweł Bochniewicz (jeden). Przy takim zestawieniu Maciej Rybus, który zagra na lewej stronie, wygląda jak stary wyjadacz, bo na koncie ma aż 56 spotkań w kadrze A.

Reklama

Według nieoficjalnych zapowiedzi znacznie bardziej doświadczona miała być druga linia. Interii udało się potwierdzić, że zagrają w niej Piotr Zieliński, Mateusz Klich i Jacek Góralski. Tu jednak także znalazło się miejsce dla debiutanta, bo na skrzydle od pierwszej minuty wystąpi Przemysław Płacheta.

Co ciekawe, przeciwko Ukraińcom trener Brzęczek zdecydował się na grę dwoma napastnikami. Tym bardziej wysuniętym będzie Krzysztof Piątek, którego wspomagał będzie Arkadiusz Milik. Obaj są etatowymi reprezentantami Polski, ale mają problemy z grą w klubach. Milik jest w konflikcie z władzami Napoli i w tym sezonie nie zaliczył ani minuty, z kolei Piątek w Hercie od początku sezonu uzbierał niespełna 200 minut.

Mecz Polska - Ukraina o godz. 20.45, transmisja w Polsacie Sport, relacja tekstowa w Interii. 

Polska: Skorupski - Gumny, Walukiewicz, Bochniewicz, Rybus - Zieliński, Klich, Góralski, Płacheta - Milik, Piątek.

Ukraina: Łunin - Konopla, Krywcow, Matwijenko, Mychajliczenko - Kowałenko, Makarenko, Zinczenko - Jarmołenko, Jaremczuk, Zubkow.


PJ, MiBi, Chorzów

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy