Polska U20 - Niemcy U20. Magiera: Mecz z Niemcami był dobrą lekcją

"To była dobra lekcja" - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji Polski do lat 20 Jacek Magiera po przegranym 0-2 meczu towarzyskim z Niemcami w Bielsku-Białej. Zaznaczył jednocześnie, że do mistrzostw świata zostało prawie dwa miesiące.

Wtorkowa konfrontacja była ostatnim sprawdzianem drużyny budowanej przez trenera Magierę na młodzieżowy mundial, który w maju rozpocznie się w Polsce.

Reklama

"Drużyna Niemiec prowadziła grę, zasłużenie wygrała. Należą się jej gratulacje. My mogliśmy zrobić na boisku trochę więcej, szczególnie w chwilach, gdy próbowaliśmy wychodzić z obrony do ataku. Jednak niecelne podania powodowały, że oddawaliśmy inicjatywę. To dla nas była dobra lekcja" - ocenił 42-letni szkoleniowiec.

Podkreślił, że we wtorek było sporo zmian kadrowych w porównaniu z wygranym kilka dni temu spotkaniem z Japonią w Łodzi (4-1). Chciał bowiem przetestować niektórych zawodników w "warunkach meczowych".

"Jestem zadowolony z tego jak funkcjonuje zespół, jaki zrobił postęp na przestrzeni kilku miesięcy. Jestem optymistą przed mistrzostwami świata. Życzę sobie, aby wszyscy zawodnicy pozostali zdrowi" - powiedział Magiera.

Mecz w Bielsku-Białej był końcowym etapem selekcji do kadry na MŚ. Do 1 kwietnia selekcjoner musi bowiem zgłosić do FIFA szeroki 50-osobowy skład, a do 13 maja 21-osobową kadrę, która wystąpi na mistrzostwach.

Trener Niemiec Thomas Noerenberg po meczu życzył Polakom znakomitych wyników na MŚ do lat 20: "Nam jest bardzo przykro, że nie weźmiemy udziału w tym turnieju".

Dodał, że jego podopieczni wygrali we wtorek zasłużenie. Poinformował, że niedługo (od lata) będzie nowy szkoleniowiec drużyny narodowej Niemiec w tej kategorii wiekowej. On ma się skupić na pomocy pierwszemu trenerowi kobiecej reprezentacji.

Już wcześniej Magiera poinformował, że ponownie jego drużyna zbierze się 20 maja, a trzy dni później zagra pierwsze spotkanie mundialu z Kolumbią.

Grupowymi rywalami Polaków na turnieju będą wspomniana Kolumbia (z którą na stadionie Widzewa Łódź zagrają w meczu otwarcia 23 maja) oraz Tahiti (26 maja) i Senegal (29 maja). Turniej potrwa do 15 czerwca.

autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje