Polska U-20 - Włochy U-20 2-1 w Lublinie

W rozgrywanym z okazji otwarcia nowego stadionu w Lublinie Turnieju Czterech Narodów, reprezentacja Polski do lat 20 wygrała 2-1 z rówieśnikami z Włoch.

PZPN poważnie potraktował otwarcie nowoczesnego stadionu na ponad 15 tys., jakim jest Arena Lublin. Do Lublina pofatygował się sam prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Polacy szybko wyszli na prowadzenie, po tym jak w 2. min, z bliska trafił głową do siatki Mariusz Stępiński, po pięknym, długim podaniu Piotra Zielińskiego.

Do końca I połowy "Biało-czerwoni" byli stroną dominującą, Włosi zagrozili dopiero tuż przed przerwą, z rzutu wolnego.

Po przerwie ekipa Italii wyrównała. Po wycofaniu piętą Jacopo Manconi z 25 m przymierzył tuż przy prawym słupku i Krystian Rudnicki nie miał szans. Manconi występuje w trzecioligowej Novarze Calcio.

W 60. ,in, po szybkiej akcji środkiem Piotr Zieliński znalazł się sam przed bramkarzem, ale uderzył nad poprzeczką.

Za moment Zieliński zagrał do Przemysława Frankowskiego, który przegrał pojedynek z bramkarzem.

Ma sześć minut przed końcem, po rzucie rożnym piłka trafiła przed pole karne Włochów, a zamykający ten rejon boiska Frankowski wypalił z pierwszej piłki w lewy róg i prowadziliśmy 2-1!

Później jeszcze z 15 m główkował Tomasz Kędziora, bramkarz z trudem sparował piłkę na poprzeczkę.

Najlepszym zawodnikiem na murawie był Piotr Zieliński z Empoli - to nie podlegało dyskusji. Rodzi się jednak pytanie, czy wobec zaliczonych już występów w pierwszej reprezentacji, gra  w kadrze dwudziestolatków oznacza postęp dla tego utalentowanego zawodnika?