Reklama

Reklama

Polska - Szkocja. Tomasz Frankowski: Mamy potencjał w ataku

- Spodziewam się zaciętej walki, w wyniku której Polska wygra 1-0 - mówi w rozmowie z Interią Tomasz Frankowski, ze 168 bramkami trzeci piłkarz na liście strzelców wszech czasów w historii Ekstraklasy.

Mateusz Lubiński: - Jakiego meczu pan się dzisiaj spodziewa ze Szkotami?

Tomasz Frankowski, były napastnik reprezentacji Polski, za kadencji Franciszka Smudy trener napastników: - Spodziewam się zaciętej walki. Nasz zespół pokazał w meczu z Niemcami, że potrafi walczyć do końca i wygrać, a Szkoci są znani ze swojej waleczności.

- Z Niemcami gra toczyła się głównie na naszej połowie. Możemy się spodziewać innego przebiegu spotkania dzisiaj, tego, że to Polska będzie miała inicjatywę. U siebie gramy, stadion będzie wypełniony. Trzeba się spodziewać, że to Polacy będą nadawali ton rywalizacji i to my powinniśmy być dłużej w posiadaniu piłki.

Reklama

- Najlepiej byłoby, gdyby mecz się ułożył i któryś z naszych zawodników szybko otworzył wynik. Wtedy będzie łatwiej. Jeśli nie będzie szybko bramki, to może być nerwowo.

- Ale na pewno ta reprezentacja ma potencjał w ofensywie. Nasz atak wygląda bardzo przyzwoicie. Robert Lewandowski świetnie przytrzymuje piłkę, także rozgrywa. Nawet, jak nie strzela bramki, to jest widoczny i bardzo dużo daje zespołowi. Arkadiusz Milik wchodził w meczu z Niemcami z głębi pola, może był mniej widoczny, ale w kluczowym momencie znalazł się tam, gdzie być powinien i strzelił pierwszą bramkę.

- Dobrze byłoby, gdyby nasze skrzydła dostosowały grę do wysokiego poziomu tej dwójki. Musi być więcej kreatywności i skutecznego dryblingu na skrzydłach i więcej dośrodkowań.

- Miejmy nadzieję, że ze skutecznością też będzie jak w meczu z Niemcami. Z półtora sytuacji strzelimy dwie bramki. Albo będzie lepiej i strzelimy więcej bramek. Ale ja bym obstawiał, że Polska dzisiaj wygra w najmniejszym stosunku bramkowym 1-0.

Zapraszamy na relację LIVE z meczu Polska - Szkocja

Relacja z meczu Polska - Szkocja dla urządzeń mobilnych


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL