Reklama

Reklama

Polska - Serbia. Wszyscy kadrowicze trenowali we wtorek

Wszyscy piłkarze powołani przez Adama Nawałkę na dwa spotkania reprezentacji Polski wzięli udział w oficjalnym treningu przed spotkaniem z Serbią.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Serbia

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Mecz Polaków z Serbią rozegrany zostanie w środę w Poznaniu o godz. 20.45. Transmisja telewizyjna w TVP1 i TVP Sport. Trzy dni później "Biało-czerwoni" zmierzą się we Wrocławiu z Finlandią (17.30).

Na boisku pojawił się nawet Karol Linetty, który razem z resztą zespołu przebywa na zgrupowaniu, choć z powodu kontuzji żeber nie wystąpi w żadnym spotkaniu. - Jedynie Arek Milik zgłaszał wczoraj drobne stłuczenie po meczu ligowym, ale mam nadzieję, że będzie gotowy. Dzisiaj rano mieliśmy zajęcia na siłowni, jutro w planie jest rozruch przedmeczowy. To w sumie, razem z oficjalnym treningiem, trzy jednostki treningowe - mówił Adam Nawałka.

Reklama

Szkoleniowiec reprezentacji Polski cieszył się, że jego drużyna zagra w Poznaniu z Serbią. Uznaje bowiem ten zespół za bardzo silny i - choć Nawałka tego nie powiedział - zapewne zbliżony w grze do Ukrainy. - Tak udało nam się przygotować partnerów sparingowych, by przypominali rywali z grupy na Euro - mówił Nawałka o Serbii, Finlandii i Holandii.

Można się więc spodziewać, że Serbia ma przypominać właśnie Ukrainę, Holandia Niemcy, zaś Finlandię - Irlandię Północną, z którą rywalizowała w jednej grupie eliminacyjnej. - Bardzo chcieliśmy zagrać z Serbią, bo to niezwykle mocny zespół, grający na wysokim poziomie. Robiliśmy dzisiaj analizę, to zespół z wieloma indywidualnościami, o ofensywnej charakterystyce - dodaje Nawałka.

W przypadku reprezentacji Polski to zawsze Robert Lewandowski jest wymieniany jako gwiazda. Kogo Nawałka wymieniłby jako lidera reprezentacji Serbii? - To wy musicie zwrócić uwagę, kto zasługuje na pochwały, zarówno jako cała drużyna, jak i indywidualnie. Na forum publicznym nie rozmawiamy o innych drużynach, ale mogę przyznać, że to bardzo dobry rywal - powiedział selekcjoner.

Na konferencji padło również pytanie, czy Nawałka wymieniłby Roberta Lewandowskiego na jakiegoś innego piłkarza ze świata. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, powiedział w jednym z wywiadów, że tego by nie zrobił. - Definitywnie nie, zgadzam się z prezesem Bońkiem. Robert Lewandowski jest pod względem mentalnym, fizycznym, jak i umiejętności piłkarskich jednym z najlepszych graczy ma świecie. Wiemy, jaka jest jego wartość u nas, ale podkreślamy, że naszą siłą jest gra zespołowa - stwierdził Nawałka.

Trener "Biało-czerwonych" nie zdradził, kto zagra przeciwko Serbii. Powiedział jedynie, że decyzja zapadnie dopiero w środę.  To zaś, co cieszy Adama Nawałkę, to fakt, że jego zawodnicy podchodzą do meczów sparingowych ze świetnym nastawieniem mentalnym. - Grają na maksymalnych obrotach i nieważne, czy to spotkania eliminacyjne czy tylko międzypaństwowe. Niech grają na tych obrotach, jest bardzo duża rywalizacja i to mnie cieszy - dodaje.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL