Reklama

Reklama

Polska - Rumunia 3-1. Nawałka: Entuzjazm bez euforii. Lewandowski to tytan

Selekcjoner Adam Nawałka, mimo wygranej 3-1 z Rumunią w eliminacjach MŚ, nie był zachwycony niektórymi fragmentami gry w wykonaniu swoich piłkarzy. - Jest entuzjazm, ale bez euforii - podkreślił na gorąco po meczu. - Robert Lewandowski jest niesamowity. To prawdziwy tytan pracy, który udowadnia, że niemożliwe nie istnieje - powiedział trener.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

Reklama

- Jestem pod wielkim wrażeniem występu Lewandowskiego, ale jako całość zagraliśmy dobry mecz - powiedział po meczu Nawałka.

- Dopóki nie strzeliliśmy trzech goli, grało nam się bardzo ciężko. Mieliśmy wymuszone zmiany, w końcówce nie graliśmy najlepiej. Takich słabszych momentów musimy się wystrzegać. Głęboko wierzyliśmy w to, że poradzimy sobie. Ale nie było to łatwe spotkanie. Mieliśmy swój plan na ten mecz - skomentował selekcjoner.

- Oceniam bardzo pozytywnie występ Krzysztofa Mączyńskiego. Dobrze rozgrywał piłkę, sporo akcji zaczęło się od jego podania. Prowadziliśmy tak grę, żeby często zmieniać strony, którymi będziemy atakować. Rumuni kryli bardzo pieczołowicie. Szybkość rozegrania piłki były niezwykle ważna. Szkoda, że zszedł z boiska z powodu kontuzji, ale wierzę w to, że szybko wróci do gry i będzie się cieszył - ocenił.

- W przerwie dokonaliśmy krótkiej analizy gry. Chcieliśmy poprawić to, co nie funkcjonowało tak, jak należy. Chodziło o grę obronną. W drugiej połowie na uwagę zasługuje świetna koncentracja piłkarzy - dodał.

- Zawodnicy zasłużyli na ogromne brawa. Piłkarze byli niesłychanie ambitni. Fragmenty meczu były na najwyższym poziomie. Od jutra zaczynamy analizę tego meczu. W ciągu kilku dni podsumujemy ostatnie półrocze. Później czekają nas młodzieżowe mistrzostwa Europy. Będę bacznie obserwował poczynania naszych piłkarzy - zakończył Nawałka.

Krzysztof Oliwa

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | reprezentacja Polski | eliminacje MŚ 2018

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje