Polska - Rumunia 3-1. Doktor Jaroszewski o zdrowiu Krzysztofa Mączyńskiego

W 40. minucie meczu Polska - Rumunia Krzysztof Mączyński został niefortunnie trafiony przez przeciwnika kolanem w głowę. Pomocnik jeszcze w pierwszej połowie musiał opuścić boisko i pojechać na badania do szpitala. Co ze zdrowiem piłkarza?

"W wyniku urazu doznał wstrząśnienia mózgu. Jednak po wykonaniu specjalistycznych badań obrazowych i konsultacji neurologicznych w szpitalu Enel-Sport wykluczono poważniejsze obrażenia" - powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz "Biało-czerwonych", cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Do czterdziestej minuty meczu Mączyński należał do najlepszych zawodników na boisku. Jego trzy prostopadłe podania mogły zostać zamienione na asysty przez Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Jeszcze po zderzeniu pomocnik wrócił na boisko, ale nie był w stanie kontynuować gry.

"Krzysiek jest poobijany i zmęczony urazem, ale czuje się dość dobrze. Po dwóch tygodniach przerwy będzie mógł wrócić do treningów" - dodał doktor Jaroszewski, który razem z Mączyńskim pojechał do szpitala i przeprowadził konieczne badania.

Polacy wygrali z Rumunią na PGE Narodowym 3-1, a hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski. W tabeli el. MŚ 2018 "Biało-czerwoni" mają sześć punktów przewagi nad Czarnogórą i Danią.