Reklama

Reklama

Polska - Rumunia 1-1 w eliminacjach ME U-19

​Polscy piłkarze zremisowali w Grudziądzu z Rumunią 1-1 (1-1) w ostatnim meczu drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy do lat 19. Taki wynik przekreślił szansę "Biało-czerwonych" na udział w przyszłorocznym finale, który odbędzie się na Węgrzech.

Reprezentanci Polski słabo rozpoczęli spotkanie - już w czwartej minucie bramkarz Oskar Pogorzelec musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Bramkę dla Rumunii zdobył Mihai Balasa.

Przez kolejne pół godziny podopieczni Marcina Sasala kilkukrotnie próbowali wyrównać, ale piłka nie znalazła drogi do bramki rywali. Wyrównać udało się dopiero w 35. minucie, a strzelcem gola był Paweł Stolarski.

Po zmianie stron tempo spotkania nieco spadło. Więcej szans na zdobycie bramki mieli Polacy, nie byli jednak w stanie pokonać rumuńskiego bramkarza.

Reklama

Walka trwała do ostatnich sekund. W doliczonym już czasie gry boisko za czerwoną kartkę opuścił Vlad Marin. "Biało-czerwoni" w ostatniej chwili wybijali jeszcze piłkę z rzutu rożnego, ten jednak nie przyniósł szczęśliwego rozwiązania.

Remis w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym spowodował, że Polacy w tabeli grupy drugiej zajęli ostatnią pozycję i odpadli z dalszej rywalizacji.

W rozegranym tego samego dnia w Tucholi meczu Litwa wygrała z Armenią 1-0 (0-0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Simonas Stankevicius.

Zwycięzcą grupy drugiej zostali Rumuni, na drugim premiowanym awansem do Elite Round miejscu znaleźli się Litwini. Polaków wyprzedzili także piłkarze Armenii.

Elite Round to kolejna runda eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19. Zostanie w niej utworzonych siedem grup, z których tylko zwycięzcy wejdą do finałowego turnieju. Ten rozegrany zostanie w przyszłym roku na Węgrzech.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama