Partner merytoryczny: Eleven Sports

Polska rozbita na Narodowym, tak reagowali Portugalczycy. Nagłe słowa o Lewandowskim

Reprezentacja Polski po nieco ponad miesiącu przerwy powróciła do swych zmagań w bieżącej edycji Ligi Narodów UEFA i 12 października na warszawskim PGE Narodowym podjęła niegdysiejszych triumfatorów wspomnianych rozgrywek, Portugalczyków. Starcie to zakończyło się niestety porażką "Biało-Czerwonych" 1:3, a jednym z trafień był "samobój" Jana Bednarka. Po końcowym gwizdku na słowa komentarza zdecydowały się oczywiście portugalskie media.

Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski
Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski/Andrzej Iwanczuk/NurPhoto via Getty Images - Foto Olimpik / NurPhoto / NurPhoto via AFP/Getty Images

Na ten mecz polscy kibice bez dwóch zdań czekali z wypiekami na twarzy - 12 października o godz. 20.45, w ramach Ligi Narodów UEFA, reprezentacja Polski zmierzyła się z pełną gwiazd ekipą Portugalii, na czele której stał jak zwykle Cristiano Ronaldo.

Potyczka, która odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Narodowym w Warszawie, zakończyła się porażką "Orłów" 1:3, choć po trafieniu Piotra Zielińskiego tliła się jeszcze nadzieja na zdobycie chociaż jednego punktu. Naturalnie spotkanie znalazło spory oddźwięk nie tylko w polskich, ale i portugalskich mediach.

Liga Narodów. Ukraina - Gruzja. Skrót meczu. WIDEO/Polsat Sport/Polsat Sport

Liga Narodów, Polska - Portugalia. Tak Portugalczycy zareagowali na przebieg meczu

"Pomimo dominacji Portugalii w grze, polska drużyna próbowała nadać rywalizacji nowy kierunek poprzez bramkę Zielińskiego z 78. minuty. Wynik zamknął jednak Bednarek, a samobójcze trafienie w 88. minucie dodała otuchy portugalskiej drużynie" - zauważa "Record".

"Drużyna wykazała się dobrą dynamiką" - pisze z kolei Joao Pimpim z dziennika "A Bola", który zwrócił uwagę na pewne przemiany zachodzące w drużynie. "Oto detale, które uwidaczniały się już wcześniej, ale które znalazły swój mocny wyraz w pierwszej połowie starcia z Polską: puszczanie częściej akcji przez Neto na prawej stronie oraz przeniesienie Bernardo Silvy w głąb boiska" - stwierdził autor tekstu. Notabene to właśnie Silva otworzył wynik meczu.

"Ronaldo przybył zdobyć gola na ziemi Lewandowskiego" - stwierdził Paulo Curado z "Publico", który określił Polaka mianem jednego z najlepszych strzelców w historii. Jak przyznał, "CR7" pokonał "Lewego" w swoistym pojedynku - to właśnie kapitan "Nawigatorów" strzelił bowiem bramkę numer dwa w spotkaniu.

Liga Narodów UEFA. Kiedy kolejny mecz reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski kolejne spotkanie w Lidze Narodów UEFA rozegra już 15 października o godz. 20.45, tym razem mierząc się w rewanżu z drużyną Chorwacji. W pierwszym spotkaniu "Vatreni" zatriumfowali skromnie, bo 1:0, po bramce Luki Modricia zdobytej z rzutu wolnego.