Reklama

Reklama

Polska - Portugalia w Lidze Narodów. Jerzy Brzęczek podał skład Orłów

Poznaliśmy wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią w Lidze Narodów. Początek spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godzinie 20.45.

Poznaliśmy wyjściowy skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią w Lidze Narodów. Początek spotkania na Stadionie Śląskim w Chorzowie o godzinie 20.45.

Bez Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego, za to z Krzysztofem Piątkiem i Robertem Lewandowskim - tak wygląda wyjściowa "11" na spotkanie z Portugalią.

Trener Jerzy Brzęczek nie zaskoczył ustawieniem w obronie. W bramce stanie Łukasz Fabiański, a przed nim Kamil Glik z Janem Bednarkiem. Z kolei na prawej stronie zagra Bartosz Bereszyński, a po drugiej - wracający do kadry Artur Jędrzejczyk.

Większym zaskoczeniem jest druga linia, w której zabrakło Błaszczykowskiego i Grosickiego. Jest za to wracający do wysokiej formy Grzegorz Krychowiak, koło którego wystąpią Rafał Kurzawa, Mateusz Klich i Piotr Zieliński.

Reklama

Największa zagadka dotyczyła ataku. Tam Brzęczek ostatecznie zdecydował się na grę dwoma napastnikami. Pewniakiem był Robert Lewandowski, a obok niego wystąpi Krzysztof Piątek, który w ostatnich tygodniach robi furorę w Serie A.

Przed meczem selekcjoner znalazł się pod lekką presją mediów, oczekujących od niego wystawienia dwóch napastników, w związku z imponującą serią Krzysztofa Piątka i postanowił wstawić zawodnika Genui, choć w starciu z Irlandią nie wypadliśmy dobrze z dwoma napastnikami. Ale wówczas nie mieliśmy Piotra Zielińskiego za ich plecami.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią:

Łukasz Fabiański - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk - Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek.

Skład reprezentacji Portugalii na mecz z Polską:

Rui Patricio - Joao Cancelo, Pepe, Ruben Dias, Mario Rui - Ruben Neves, William Carvalho, Pizzi - Bernardo Silva, Andre Silva, Rafa Silva.

Portugalczycy prowadzą w grupie 3 dywizji A Ligi Narodów, po tym jak pokonali Włochów 1-0. Polacy zremisowali z Italią 1-1 i zajmują drugą lokatę w grupie.

Początek spotkania o godzinie 20.45. Relacja z meczu na żywo w serwisie eurosport.interia.pl.

Stadion Śląski to obiekt legendarny. Takich meczów jak on nie gościł nawet Stadion Narodowy.

Oto mecze rozegrane na "Kotle Czarownic", które powinny być w sercu i pamięci każdego kibica "Biało-Czerwonych":

20 października 1957 r.: Polska - ZSRR 2-1

6 czerwca 1973 r.: Polska - Anglia 2-0

10 września 1975 r.: Polska - Holandia 4-1

11 października 2006 r.: Polska - Portugalia 2-1


Liga Narodów - sprawdź szczegóły

Ze Stadionu Śląskiego Piotr Jawor, Michał Białoński, Remigiusz Półtorak, współpraca WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama