Reklama

Reklama

Polska podczas Euro ma zamieszkać La Baule. Nie za daleko?!

Reprezentacja Polski podczas Euro 2016 ma zamieszkać w La Baule, na zachodzie Francji - podał Polsat Sport.

O bazie Polaków podczas mistrzostw rozmawiano w programie "Cafe Futbol". Ośrodek właśnie wizytuje Polska delegacja. Wcześniej gazeta Le Parisien poinformowała, że Polacy mają mieszkać właśnie w La Baule.

- M.in prezes Zbigniew Boniek i trener Adam Nawałka z samego rana pojechali oglądać naszą przyszłą bazę - zdradził dziennikarz Mateusz Borek.

Le Baule to niewielkie miasteczko, w którym mieszka 16 tys. ludzi. Stamtąd Polacy będą jednak mieli dość daleko na mecze.

Z Irlandią zmierzymy się w Nicei, czyli 1200 km od La Baule. Kolejne spotkanie - z Niemcami - zostanie rozegrane w Paryżu, czyli 450 km od La Baule. Za to potyczka z Ukrainą odbędzie się w Marsylii (1100 km).

W tej sytuacji pojawiły się pytania, czy baza na zachodzie Francji to dobre miejsce wypadowe.

- Z tego co wiem, to Adama Nawałki te odległości nie przerażają. Podczas Euro 2012 Niemcy mieszkali w Gdańsku, latali na mecze po 1500 km i nie narzekali - mówił Borek.

Oficjalnie informacja o bazie kadry zostanie podana na dniach. Jenak już teraz rząd francuski zdecydował, że ze względów bezpieczeństwa w hotelach będą mieszkały tylko reprezentacje, a za taki komfort zapłacą gospodarze turnieju.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy