Reklama

Reklama

Polska - Niemcy - Podolski: Jak na starość nie rozbolą mnie kości, to zagram w Górniku

Dla niego to będzie wyjątkowy mecz. Łukasz Podolski po raz pierwszy zagra na Stadionie Narodowym przeciwko reprezentacji Polski. - Czeka mnie szczególne przeżycie, bo Polska to moja druga ojczyzna - mówi napastnik reprezentacji Niemiec.

W sobotę o godzinie 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie Polska zagra z Niemcami w meczu eliminacji Euro 2016. 

Pomimo sympatii do naszego kraju Podolski ani myśli odpuszczać.

- Jestem stuprocentowym sportowcem i zawsze chcę wygrywać, niezależnie od tego przeciwko komu gram. Tak też będzie w sobotę. Moim marzeniem jest, aby eliminacje zakończyły się naszym zwycięstwem, a na drugim miejscu uplasowali się Polacy - twierdzi napastnik Arsenalu. 

Zdaniem Podolskiego mecz z kadrą Adama Nawałki to nie przelewki.

- Czeka nas trudny wyjazdowy mecz z jednym z głównych faworytów do awansu na Euro 2016. Poza Lewandowskim, Piszczkiem, Szczęsnym i jeszcze paroma zawodnikami nie znam pozostałych piłkarzy, ale moim zdaniem to nie ma znaczenia. Polska to przede wszystkim drużyna, a nie zlepek indywidualności z "Lewym" na czele - dodaje.

Reklama

Jak na razie nie wiadomo, jaką rolę przewidział dla Podolskiego selekcjoner Joachim Loew.

"Poldi" w Arsenalu jest głównie rezerwowym i rzadko ma miejsce w podstawowym składzie "Kanonierów". - Jestem gotowy do gry i wydaje mi się, że moja forma też jest niezła. O mojej roli w sobotnim meczu zdecyduje trener - odpowiada dyplomatycznie.

Podolski przyznaje, że po mundialu w Brazylii urlop spędził w naszym kraju. - Tak jest co roku, że na wakacje wybieram rodzinne strony. Tak też było i tym razem. Razem z rodziną i przyjaciółmi cieszyliśmy się z wywalczenia mistrzostwa świata. 

Na koniec Podolski zapewnia, że w razie wygranej lub strzelonego gola nie będzie manifestował swojej radości.

- Moja deklaracja sprzed lat jest cały czas aktualna. Mogę jeszcze dodać, że chętnie zakończę karierę w Górniku Zabrze. To mój klub, wokół którego kręciła się cała młodość. Jeśli tylko zdrowie i obolałe kości pozwolą, to chciałbym zagrać w jego barwach.

Krzysztof Oliwa

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy! Początek 11 października o 20.45

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Kto wygra: Polska czy Niemcy?

Doradź Nawałce! Na lewej pomocy powinien wyjść ....

Do bramki najlepiej wstawić... Kliknij!

Na lewej obronie najlepszy będzie ...

Panie Adamie, atak powinien wyglądać tak!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama