Reklama

Reklama

Polska - Niemcy. Maciej Rybus: Siła na bokach

Maciej Rybus jako jedyny z naszych kadrowiczów mówi otwarcie: – Pokonajmy Niemców! Jeśli nie teraz, to kiedy? Mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 21.

Mamy szansę w meczu z Niemcami?

Skrzydłowy Tereka Grozny nie owija w bawełnę: – Boki obrony to najsłabszy punkt niemieckiej drużyny. Tam powinniśmy szukać naszych szans. Ci, którzy zagrają, na pewno nie mają tyle jakości, co ich poprzednicy. Nie mają też doświadczenia w kadrze. Będzie łatwiej niż gdyby grał Lahm czy Schmelzer, a na ile łatwo, okaże się w sobotę. Mamy sporo atutów po swojej stronie, gramy na swoim stadionie, przy komplecie publiczności, trener ma dyspozycji najsilniejszy skład, więc jeśli nie teraz, to kiedy?

Reklama

Rybus nie ukrywa, że atmosfera meczu udziela się kolegom z drużyny. – Dużo na ten temat dyskutujemy, rozmawiamy, zastanawiamy się nad tym, jak mecz będzie wyglądał, analizujemy różne warianty i to nie tylko z trenerem na odprawie, ale też w wolnej chwili, kiedy spotykamy się na kawie w hotelu – zdradza.

Były skrzydłowy Legii debiutował w kadrze pięć lat temu i od tego czasu, jeśli tylko pozwala mu na to zdrowie, liczą na niego kolejni selekcjonerzy. Podobnie jest z innymi zawodnikami, z których większość debiutowała pod koniec kadencji Leo Beenhakkera lub u Franciszka Smudy. 

– Jesteśmy ze sobą już od dłuższego czasu i myślę, że wreszcie dojrzeliśmy do tego, żeby odnosić poważne triumfy – dodaje.

Reprezentant Polski liczy także na to, że wreszcie uda się odczarować Stadion Narodowy. Na oddanym pod koniec lutego 2012 roku obiekcie, "Biało-czerwoni" nie wygrali jeszcze ważnego meczu. – Były remisy z Portugalią czy Anglią, ale wciąż czekamy na prawdziwy triumf. Byłoby super gdyby udało się odczarować ten stadion w sobotni wieczór. Do tego bardzo ważny dla nas jest aspekt historyczny. Wiemy, że wygraną możemy dać mnóstwo radości wszystkim Polakom – kończy.

Autor: Krzysztof Oliwa

Jaki wynik obstawiacie?

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy! Początek 11 października o 20.45

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Doradź Nawałce! Na lewej pomocy powinien wyjść ....

Do bramki najlepiej wstawić... Kliknij!

Na lewej obronie najlepszy będzie ...

Panie Adamie, atak powinien wyglądać tak!


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy