Reklama

Reklama

Polska - Niemcy - Grzegorz Krychowiak: Na papierze faworytami są Niemcy

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2016 od wygranej z Gibraltarem 7-0. Teraz przed kadrą Adama Nawałki dwa kolejne mecze. W najbliższą sobotę, 11 października, na Stadionie Narodowym w Warszawie "Biało-czerwoni" zagrają z mistrzami świata Niemcami, a trzy dni później zmierzą się ze Szkocją.

Jaka jest teraz pogoda w Sewilli?

Grzegorz Krychowiak: Zdecydowanie inna! Jak wyjeżdżałem to były z 33 stopnie, więc trzeba było trochę cieplej się ubrać.

A jak z twoją formą? W ostatnim meczu wszedłeś pod koniec, z czego to wynika?

- Trener powiedział, że da mi trochę odpocząć, stąd ta decyzja, że nie wyszedłem w pierwszym składzie i dał szansę innym zawodnikom.

Możesz być spokojny o miejsce w składzie Sevilli?

- Czy mogę być spokojny, to ciężko odpowiedzieć. To, że teraz gram nie gwarantuje, że będę grał w najbliższym czasie. O to miejsce trzeba walczyć i pokazywać się z jak najlepszej strony w meczach czy na treningach. Na dzisiaj jestem zadowolony z podjętej decyzji, z przejścia do Sevilli, do świetnego klubu. Na dzień dzisiejszy gram regularnie, co było dla mnie priorytetem. Staram się rozwijać jako piłkarz.

Grzegorz, jak ty patrzysz na to spotkanie z Niemcami? Co myślisz o tym, czy już w głowie kołatają ci jakieś myśli, czujesz presję? Jak do tego podchodzisz?

- Na pewno jest to bardzo prestiżowe spotkanie ze świetnym rywalem. Nie ma co ukrywać, nie jesteśmy faworytem w tym spotkaniu, ale będzie 90 minut, podczas których wszystko jest możliwe. Będziemy grać przed własną publicznością i zrobimy wszystko, by uzyskać korzystny wynik.

Mówi się, że jesień w wykonaniu reprezentacji Polski często jest wyjątkowa. Ograliśmy kiedyś Portugalię, Czechy. Myślisz, że to może być jeden z takich pięknych jesiennych meczów?

- Nie mam nic przeciwko temu, by tak się stało. Na pewno my zawodnicy wybiegniemy na boisko, by pokazać się z jak najlepszej strony, zagrać jak najlepszy mecz i sprawić przyjemność naszym kibicom.

Co jest, twoim zdaniem, najsilniejszym punktem reprezentacji Niemiec?

- Przede wszystkim jest to świetny zespół, świetni zawodnicy, którzy grają na najwyższym poziomie. Patrząc na defensywę czy ofensywę trudno wymienić słabe punkty tego zespołu. Na pewno jest to faworyt nie tylko tego meczu, ale całej grupy.

A czy jest piłkarz, którego byś wyróżnił w reprezentacji Niemiec, który robi na tobie największe wrażenie?

- W tej reprezentacji jest wielu świetnych zawodników. Ogólnie wyróżniłbym cały zespół.

Czyli to czas by zagrać świetny mecz i ograć Niemców. Czy remis też bierzemy?

- Ja podchodzę do każdego spotkania z myślą o zwycięstwie i uważam, że tak powinniśmy zagrać również w tym spotkaniu.

Cieszysz się z przyjazdu na reprezentację?

- Oczywiście, że tak. Fajnie spotkać się z kolegami. Ale przede wszystkim najważniejsze są wyniki, najważniejsze są te dwa mecze, które nas czekają, bo to będą pierwsze sprawdziany w bardzo ważnych spotkaniach. Miejmy nadzieję, że ten czas, który przepracowaliśmy dotychczas przyniesie owoce, które będziemy mogli pokazać właśnie w tych meczach. To jest mecz piłki nożnej. Oczywiście na papierze faworytami są Niemcy. Uważam jednak, że właśnie w tego typu potkaniach, kiedy stoisz na straconej pozycji, kiedy nie masz nic do stracenia, można uzyskać korzystny rezultat. Uważam, że mamy zespół, który może powalczyć o dobry rezultat.

Reklama

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Niemcy!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Kto wygra: Polska czy Niemcy?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL