Reklama

Reklama

Polska - Niemcy 2-0. Joachim Loew: Nie ma dramatu

Choć jego zespól przegrał 0-2, to nie miał szczególnie zmartwionej miny. Joachim Loew po meczu Polska - Niemcy pogratulował "Biało-czerwonym" zwycięstwa. - Gratuluję wygranej. Polska była dziś bardzo zmotywowana, a my marnowaliśmy doskonałe sytuacje do strzelenia gola - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej.

Zdaniem Loewa jego drużyna zagrała niezły mecz w Warszawie. Zawiódł tylko jeden element - skuteczność.

- Oddaliśmy 28 strzałów i nie zdobyliśmy ani jednej bramki, tymczasem już pierwsze celne uderzenie przyniosło Polakom gola. My już w pierwszej połowie mieliśmy 3-4 znakomite okazje, aby objąć prowadzenie. Po straconym golu także to my prowadziliśmy grę. W końcówce postawiliśmy wszystko na jedną kartę, Polacy skontrowali nas i stąd taki wynik - analizował szkoleniowiec mistrzów świata.

Trener Niemców docenił też grę "Biało-czerwonych". - Polacy zagrali bardzo dobry mecz w obronie, byli dobrze zorganizowani i potrafili sprawnie kontrować zwłaszcza w drugiej połowie. Robert Lewandowski nie zagrał dziś jakoś olśniewająco. Hummels i Boateng wywiązali się z zadania i praktycznie nie stworzył wielkiego zagrożenia pod naszą bramką, nie licząc oczywiście asysty przy drugim golu - dodał.

Reklama

Według Loewa porażka w Warszawie nie będzie miała wielkiego wpływu na rywalizację w naszej grupie.

- Straty na pewno odrobimy. Nie ma dramatu, że przegraliśmy tutaj mecz, to mogło się zdarzyć. Bardziej cieszy mnie, że pomimo dużych osłabień, młodzi piłkarze spisali się z niezłej strony. Pojawiły się automatyzmy w naszej grze. Ci, którzy zagrali dziś, potrzebują więcej czasu, aby okrzepnąć w meczach o stawkach. Następny mecz gramy we wtorek z Irlandią. Jeśli do tego czasu poprawimy skuteczność, to jestem spokojny o wynik - dodał. 

Autor: Krzysztof Oliwa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy