Reklama

Reklama

Polska - Niemcy 2-0, czyli "spektakularne upokorzenie mistrzów świata"

Media w całej Europie szeroko komentują porażkę mistrzów świata Niemców 0-2 w Polsce. "Spektakularne upokorzenie mistrzów świata" - napisano w Skandynawii.

"Od 1933 roku Polska nie była w stanie wygrać z reprezentacją Niemiec. Po raz pierwszy dokonała tego 11 października w Warszawie, gdzie przy ryku 60 tysięcy widzów dziko walczący zespół pokonał aktualnych mistrzów świata" - skomentował tuż po ostatnim gwizdku sędziego na Stadionie Narodowym szwedzki dziennik "Aftonbladet".

Z kolei dziennik "Expressen" ocenił porażkę Niemców jako "ciężki i bolesny upadek gwiazd" i "szokującą przegraną z rywalem, który jednak przerósł sam siebie".

"Uważany za najlepszego bramkarza świata Manuel Neuer był wyraźnie 'na jagodach', kiedy Polacy szokujący sposób załatwili najlepszą jedenastkę globu" - skomentował kanał norweskiej telewizji TV2.

Reklama

"Polacy dali z siebie wszystko i jeszcze trochę więcej rozgrywając wspaniały mecz" - zauważył dziennik "Dagbladet".

Natomiast "Aftenposten" zwrócił uwagę na norweski akcent meczu i podkreślił, że Sebastian Mila, były zawodnik Valerenga Oslo, pogrążył ostatecznie Niemców "wbijając ostatni gwóźdź do ich trumny".

Również w Danii głośno jest o wydarzeniach w Warszawie. Gazeta "Ekstrabladet" przyznała, że porażka Niemiec jest szokująca, lecz "polscy piłkarze byli w tym spotkaniu jak z innego świata".


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama