Reklama

Reklama

Polska - Niemcy 0-2 w Turnieju Czterech Narodów

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 przegrała w Szczecinie z Niemcami 0-2 w meczu 13. Turnieju Czterech Narodów, ale wciąż prowadzi w tabeli.

Niemcy to tegoroczny mistrz Europy do lat 19. Królem strzelców, z sześcioma golami, został Devie Selke. Napastnik Werderu Brema już w czwartej minucie spotkania pokonał Bartłomieja Drągowskiego z Jagielloni Białystok.

W drugiej części strzałem z rzutu karnego podwyższył wynik Sebastian Kerk z SC Freiburg. Chwilę potem Selke opuścił boisko za kopnięcie bez piłki Igora Łasickiego. Mimo gry w przewadze, podopieczni Marcina Dorny nie zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki.

Przegrana nie przekreśla jednak szans na końcowy sukces w Turnieju Czterech Narodów. Po pięciu meczach Polacy są liderem tabeli. Wyprzedzają Niemców, którzy rozegrali o jedno spotkanie mniej. Rewanżowy mecz - pod koniec marca w Niemczech.

Reklama

Niemcy byli triumfatorami turnieju w czterech minionych edycjach, a łącznie wygrali go osiem razy. Polacy nigdy nie odnieśli końcowego sukcesu.

Polska U-20 - Niemcy U-20 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Davie Selke (4), 0-2 Sebastian Kerk (53-karny).

Żółte kartki - Polska: Jonatan Straus, Alan Uryga; Niemcy: Davie Selke, Hany Mukhtar, Maximilian Wittek.

Czerwona kartka za drugą żółtą - Niemcy: Devie Selke (54-faul bez piłki).

Sędzia: Sandro Scharer (Szwajcaria).

Tabela:

1. Polska      5  10  8-6

2. Niemcy      4   5  3-2

3. Szwajcaria  4   3  3-4

4. Włochy      4   3  3-5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama