Reklama

Reklama

Polska - Litwa 3-0 w towarzyskim meczu U-21

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 wygrała w towarzyskim meczu w Siedlcach z Litwą 3-0.

Piłkarska reprezentacja Polski U-21 wygrała w towarzyskim meczu w Siedlcach z Litwą 3-0.

"Historia w pewnym sensie zatoczyła koło, bowiem kiedy przed prawie pięcioma laty rozpoczynałem pracę z kadrą U-15, czyli rocznikiem 1994, pokonaliśmy Litwę 3:0. Dziś ten wynik powtórzyliśmy z zespołem U-21, a w składzie był jeden zawodnik z tamtego meczu - Piotr Zieliński (Udinese)" - powiedział debiutujący w roli selekcjonera młodzieżowej reprezentacji Marcin Dorna.

Spotkanie rozegrane w Siedlcach było pierwszym sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w czerwcu eliminacjami MME. Trzy najlepsze drużyny z kontynentu wystąpią w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Reklama

"Każdy trening, każde spotkanie to małe kroki w kierunku realizacji założonych celów, takich jak postęp w grze zespołu i rozwój indywidualny zawodników. Mecz z Litwą był dobry w naszym wykonaniu, bramki zdobyliśmy po akcjach ćwiczonych na krótkim zgrupowaniu. Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów, jeśli chodzi o taktyczne funkcjonowanie zespołu, ale takich momentów nie było zbyt wiele" - dodał szkoleniowiec.

We wtorek kadra narodowa do lat 21 zmierzy się towarzysko w Legionowie z Łotwą.

Polska - Litwa 3-0 (0-0)

Bramki: Mariusz Stępiński (46, 52), Bartłomiej Pawłowski (73).

Polacy wystąpili w składzie:

Jakub Szumski; Wojciech Lisowski (59. Bartłomiej Pawłowski), Rafał Janicki, Marcin Kamiński, Mateusz Lewandowski (86. Daniel Dziwniel); Bartosz Bereszyński, Dominik Furman (83. Julien Tadrowski), Rafał Wolski (68. Damian Dąbrowski), Piotr Zieliński, Paweł Wszołek (83. Bartosz Żurek), Mariusz Stępiński (77. Kacper Przybyłko).


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL