Reklama

Reklama

Polska - Irlandia 1-1. Martin O'Neill: Byliśmy bliżsi zwycięstwa

- To był wyjątkowo dla nas trudny mecz, ale uważam, że zagraliśmy dobrze. Mogliśmy nawet wygrać – powiedział po zremisowanym 1-1 spotkaniu towarzyskim z Polską trener Irlandii Martin O’Neill.

O’Neill uważa, że zarówno jego zespół, jak i Polska, rozegrały we Wrocławiu dobry mecz.

- Polska pojechała na mistrzostwa i tam jej nie poszło dobrze, ale mecz z Włochami pokazał, że ma potencjał. Zresztą wcześniej, zwłaszcza podczas Euro 2016 dowiodła, że jest mocna. My z kolei byliśmy po porażce z Walijczykami, na dodatek straciliśmy ważnych zawodników, ale we Wrocławiu zagraliśmy dobrze. Zmiennicy zagrali znakomicie - powiedział trener Irlandii.

- Taki wynik w meczu z Polską był nam bardzo potrzebny. Po spotkaniu z Walią spadło na nas dużo krytyki. Faktycznie zagraliśmy słabo, a trzeba też pamiętać, że w zespole nie brakowało kontuzji. Nie mogłem wystawić takiego składu, jaki chciałem. Taki remis pozwoli nam na nowo uwierzyć w siebie. Stracony gol był wynikiem rozkojarzenia. Dzisiaj większość założeń udało nam się zrealizować - dodał O’Neill.

Reklama

Ze swoich podopiecznych O’Neill był zadowolony i podkreślił, że byli bliscy wygranej.

- To był wyjątkowo dla nas trudny mecz, ale mogliśmy nawet wygrać. My w czwartek zostaliśmy podbici przez Walię, a Polska uzyskała bardzo dobry wynik z Włochami. Dla nas to był bardzo ważny mecz, aby się podnieść po tej porażce kilka dni temu. Byliśmy bardzo dobrze zorganizowani w obronie i z tego mogę być zadowolony. Stracony gol był wynikiem chwili dekoncentracji – dodał.

Z Wrocławia Krzysztof Oliwa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL