Reklama

Reklama

Polska - Holandia 1-2. Bożydar ​Iwanow: Brzęczka trzeba wzmocnić

90 procent kibicowskiego społeczeństwa – a może nawet więcej – domaga się zwolnienia Jerzego Brzęczka. Prezes Boniek nie jest jednak osobą, która ulega wpływom i na pewno nie będzie się uginał pod naciskami, nawet jeśli są one wysyłane ze strony jednego z telewizyjnych partnerów. Spotkanie z Holandią, mimo że przegrane, wbrew pozorom raczej nie zaszkodziło mocniej selekcjonerowi, choć zaznaczyć trzeba, że poprzeczka po paraliżu w Reggio Emilia za wysoko nie została zawieszona.

Do startu eliminacji do mistrzostw świata już tylko cztery miesiące. Sztabowi reprezentacji pozostanie zatem jedynie obserwacja kadrowiczów, podtrzymywanie z nimi pozytywnego, mobilizującego kontaktu, jak to robił ze swoimi współpracownikami Adam Nawałka. Wiosną czeka nas powtórka z jesiennych "tryptyków", tyle, że już bez meczu towarzyskiego. Presja będzie więc zupełnie inna, tym bardziej, że za rogiem czaić się będzie EURO 2020. Sama obecność psychologa to może być zbyt wątła podpora.

To, że trzeba coś zmienić, nie ulega wątpliwości. Jeżeli Brzęczek ma pracować lepiej i z większym komfortem, należy go wzmocnić i otoczyć sztabem odpowiednich osób. Z obecnych współpracowników takim doświadczeniem może poszczycić się jedynie analityk Hubert Małowiejski, który pracował przy kilku kolejnych selekcjonerach i jego wiedza oraz znajomość "tematu" jest nieoceniona. Ale czy Tomasz Mazurkiewicz, Radosław Gilewicz czy nawet "Książe Paryża" Andrzej Woźniak, do którego pracy z bramkarzami trudno się przyczepić, to wystarczająco silne ramiona, by podnieść autorytet selekcjonera?

Reklama

Czytaj całość na polsatsport.pl

Bożydar Iwanow, Polsat Sport

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy