Reklama

Reklama

Polska - Finlandia 5-1. Fińskie media nie kryją rozczarowania

Fińskie media nie kryją rozczarowania po przegranym 1-5 przez piłkarską reprezentację meczu towarzyskim z Polską. "Polska rozbiła nas totalnie", "zimny prysznic i biczowanie w Gdańsku", "bolesna porażka" - to niektóre tytuły po spotkaniu w Trójmieście.

"Polacy opanowali boisko i perfekcyjnie kontrolowali grę mimo to, że ich najlepszy piłkarz Robert Lewandowski nie grał w tym meczu. On tylko uśmiechał się z trybuny oglądając nasze poniżenie" - skomentował dziennik "Iltalehti".

Reklama

Z kolei gazeta "Ilta-Sanomat" podkreśliła, że "Polacy nas boleśnie wybiczowali, a wynik 1-5 mówi sam za siebie".

Dziennik "Helsingin Sanomat" ocenił, że "Puchaczy" - jak nazywa się w Finlandii piłkarską reprezentację - "załatwił przede wszystkim straszny Kamil Grosicki, który popisał się bezwzględnym hat-trickiem".

Gazeta dodała, że choć honor uratował piękną bramką Ilmari Niskanen, to mecz w Gdańsku był ważnym testem, a selekcjoner Markku Kanerva otrzymał dużą dozę materiału do przemyśleń przed mistrzostwami Europy.

Kanał telewizyjny YLE skomentował, że "Finowie pozwolili się Polakom totalnie zdominować".

"Gospodarze chociaż grali bez swojej supergwiazdy Roberta Lewandowskiego i tak strzelili nam bez większego wysiłku aż pięć bramek" - podsumowano.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama