Reklama

Reklama

Polska - Dania 3-2. Oceny "Biało-czerwonych"

Kapitan przez duże "K". Robert Lewandowski rozegrał kapitalne spotkanie przeciwko Duńczykom i został bohaterem spotkania el. MŚ. W naszych notach zasłużył na "szóstkę"!

Łukasz Fabiański 4+ - w pierwszej połowie nie miał wiele pracy. Co chwilę musiał się rozgrzewać, bo rywale nie zmusili go do najmniejszego wysiłku. Po zmianie stron musiał kilka razy interweniować. Przy samobójczym golu Glika bez szans, przy drugiej bramce chyba mógł wyjść do dośrodkowania. W końcówce pewnie wychodził do górnych piłek, a kibice skandowali jego nazwisko.

Łukasz Piszczek 4- - w krótkim odstępie zanotował dwie doskonałe interwencje na prawej stronie. Po raz kolejny świetnie współpracował z Kubą Błaszczykowskim. Zanotował też asystę przy trzecim golu Lewandowskiego, ale druga bramka Duńczyków obciąża jego konto.

Reklama

Kamil Glik 3 - nerwowy. W 32. minucie niepotrzebnie faulował, przez co Duńczycy mieli rzut wolny z dobrej odległości. Najgorsze przyszło jednak po przerwie, gdy niefortunnie interweniował i... przelobował Fabiańskiego. Najsłabszy z naszego zespołu.

Thiago Rangel Cionek 4 - mieliśmy obawy o jego dyspozycję, ale przez większość meczu był bardzo uważny. Tego dnia lepszy z duetu naszych stoperów.

Artur Jędrzejczyk 4 - zagrał tak, jak podczas Euro 2016. Zabezpieczył lewą stronę i często podłączał się do ofensywy. Po przerwie trochę chaotyczny, ale i tak rozegrał dobry mecz.

Jakub Błaszczykowski 4+ - tym razem bez gola lub asysty, ale dawał drużynie duży spokój. Wiedział kiedy zwolnić, a kiedy przyspieszyć grę. Doświadczenie robi swoje. Gdy schodził z boiska, kibice nagrodzili go wielkimi brawami.

Grzegorz Krychowiak 4 - po rzucie wolnym Christiana Eriksena to on wybijał piłkę z pola bramkowego. Widać jednak, że nie gra w klubie, bo często spacerował po boisku i trochę brakuje mu do optymalnej formy.

Piotr Zieliński 4+ - to jego najlepszy mecz w kadrze. Po raz pierwszy zagrał odważnie, a to się opłaciło. Nie bał się dalekich przerzutów, a właśnie jeden z nich zapoczątkował akcję przy pierwszej bramce. Może ten występ doda mu wiatru w żagle.

Kamil Grosicki 5 - przebojowość to jego znak rozpoznawczy. Gdy włączy piąty bieg, jest nie do zatrzymania. Asysta przy pierwszej bramce, a przy drugiej to jego zagranie zdecydowało o rzucie karnym.

Robert Lewandowski 6 - kapitan przez duże "K"! Trzy lata temu w meczu z Danią został wygwizdany. Dziś odpowiedział krytykom trzema golami! A bramka strzelona tuż po przerwie to prawdziwy pokaz "Lewego". Biegł z piłką przez pół boiska, nie dał się wytrącić z równowagi i dokładnie uderzył. Fenomenalne spotkanie!

Arkadiusz Milik 4+ - zszedł z boiska z kontuzją, ale do tego czasu dużo pracował. Przede wszystkim w defensywie, co powoli staje się normą w reprezentacji. Zobaczymy, czy będzie gotowy do gry na mecz z Armenią.

Karol Linetty 4- - zastąpił Milika, ale nie pokazał niczego szczególnego. 

Maciej Rybus 4- - dostał od selekcjonera nieco ponad kwadrans, a miał głównie zabezpieczyć lewą stronę. Z tego zadania wywiązał się bez zarzutu.

Sławomir Peszko - grał zbyt krótko, by ocenić.

Ze Stadionu Narodowego Łukasz Szpyrka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL