Reklama

Reklama

Polska - Dania 3-2. Lewandowski: Niepotrzebnie się cofnęliśmy

Niepotrzebnie się cofnęliśmy. Myślę, że z tego wynikały nasze problemy w drugiej połowie - powiedział po wygranym 3-2 (2-0) spotkaniu eliminacji MŚ z Danią, kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski przed kamerami Polsatu Sport.

Eliminacje MŚ 2018 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabele!

"Lewy" trafił w sobotę trzykrotnie i był najlepszym zawodnikiem reprezentacji na boisku.

- Na pewno cieszymy się ze zwycięstwa, a ja sam z tych bramek. Do momentu zdobycia trzeciej bramki graliśmy dobrze, kontrolowaliśmy grę - stwierdził napastnik Bayernu Monachium.

- Niepotrzebnie się cofnęliśmy. Myślę, że z tego wynikały nasze problemy w drugiej połowie. Powinniśmy stosować więcej pressingu. Szkoda, że straciliśmy te bramki, ale dobrze, że tylko dwie - dodał.

Reklama

Lewandowski zażartował, że drużyna powinna mieć nauczkę po tym, co stało się w Kazachstanie, gdzie strata dwóch bramek oznaczała remis.

- Widziałem, że mam dwóch obrońców, więc nie pozostało nic innego, jak uderzyć - analizował trzecie trafienie Lewandowski.

- Duńczycy wiedzieli, że czasami chcieliśmy krótko grać i skracali nam pole. Nie mogliśmy rozszerzyć gry. Ciężej nam się grało. Sami sobie stwarzaliśmy problemy tym, że cofnęliśmy się - zakończył kapitan "Biało-czerwonych" rozmowę z reporterem Polsatu Sport.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL