Reklama

Reklama

Polska - Dania 3-2. Duńskie media: „Lewandowski show” nas wykończył

Duńskie media przyznają, że Polska była znacznie lepszą drużyną i przeciwnikiem niemożliwym do pokonania, a zwycięstwo 3:2 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 w sobotę w Warszawie było „bardziej niż zasłużone” i „obnażające słabość młodej Danii”.

"Doświadczeni dorośli Polacy wygrali spokojnie bawiąc się z duńskimi chłopcami" - skomentował dziennik "Jyllands-Posten".

Gazeta podkreśliła, że gospodarze rozpoczęli mecz bardzo mądrze dając Duńczykom dużo pola do gry i sprawiając wrażenie, że nie są tacy straszni jak zapowiadano, później już spokojnie i systematycznie ich dobijali.

"Polski superman wykończył Danię swoim hat-trickiem" - skomentował dziennik "Politiken".

"BT" napisał, że dla uważnego obserwatora ten "straszny wieczór" zaczął się już od śpiewania hymnu narodowego przez polską publiczność: "Robili to tak silnie, że dach nad stadionem się unosił. Właściwie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego można było odczytać zakodowane słowa "dziękujemy i do widzenia" napisane na plecach Roberta Lewandowskiego w formie jego nazwiska" .

Reklama

Tego dnia Dania nie miała żadnych szans, pomimo że Polacy dali im niespodziewanie dużo pola do gry. "Od totalnej katastrofy uratowała nas tylko samobójcza bramka Kamila Glika, dzięki której w drugiej połowie zaczęliśmy grać trochę lepiej, lecz szansa na wyrównanie nigdy nie nadeszła" - skomentowała gazeta.

Dziennik "Ekstrabladet" stwierdził, iż Robert Lewandowski już w pierwszej połowie "rozebrał Duńczyków do naga". "Było widać wyraźnie, że nasz selekcjoner Age Hareide nie prześwietlił tak dobrze Polaków jak zrobił to z przeciwnikiem jego rywal Adam Nawałka. To był show Roberta Lewandowskiego i 56 tysięcy polskiej publiczności" - ocenił.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL