Reklama

Reklama

Polska - Czechy. Radoslav Latal: Macie piłkarzy z najwyższej półki

- Robert Lewandowski czy Grzegorz Krychowiak to piłkarze z najwyższej półki, a polska drużyna w mistrzostwach Europy może zajść daleko - uważa Radoslav Latal, czeski trener Piasta Gliwice, wicemistrz kontynentu z 1996 r., przed wtorkowym meczem towarzyskim obu reprezentacji.

Oba zespoły zakwalifikowały się do Euro 2016, a Latal komplementował drużynę trenera Adama Nawałki.

- Uważam, że mamy dobry zespół, ale nie lepszy niż ten polski. Wasza kadra bardzo mi się podoba. Polska drużyna dysponuje doświadczonymi zawodnikami, którzy grają w dużych klubach europejskich i ten zespół jest bardzo dobry. My nie mamy takich doświadczonych zawodników, jakimi są np. Lewandowski czy Krychowiak. To są zawodnicy z najwyższej półki i uważam, że polska drużyna może zajść daleko w mistrzostwach - powiedział Latal.

Reklama

We wtorek przeciw znajomym z polskiej ligi będzie mógł zagrać Kamil Vacek. Latal nie krył zadowolenia, że jego klubowy podopieczny otrzymał powołanie do reprezentacji Czech.

- To dobrze, że Kamil wraca do kadry. Ja się bardzo cieszę, że udało mu to się dzięki dobrej grze w Piaście. Formę musi jednak pokazać na boisku. Uważam, że jest bardzo dobrym i wartościowym zawodnikiem - zaznaczył szkoleniowiec lidera polskiej Ekstraklasy.

Jego zdaniem wtorkowy pojedynek będzie trudny dla jego rodaków.

- Będzie ciężko. Rozmawiałem z trenerem kadry (Pavlem Vrbą - PAP) i przyznał, że będzie testował nowych zawodników, szukał piłkarzy, którzy mają szansę zostać włączeni do kadry i zagrać na Euro. Kamil też jest w tej grupie - zaznaczył Latal.

28-letni Vacek sześć meczów w czeskiej drużynie narodowej rozegrał w 2011 roku, a siódmy w piątek, w wygranej 4-1 towarzyskiej potyczce z Serbią, kiedy pojawił się na boisku na ostatnie pięć minut.

- Do tej pory skupiałem się na grze w Piaście, bo wiem, że tylko dzięki dobrej postawie w klubie będę mógł być powołany do reprezentacji - powiedział czeski piłkarz.

Według niego we Wrocławiu zapowiada się ciekawe spotkanie.

- Myślę, że to będzie naprawdę fajny mecz i dobry sprawdzian przed latem, przed mistrzostwami Europy. To bardzo prestiżowe spotkanie, ponieważ we Wrocławiu będzie dużo ludzi, to jest blisko Czech, mam nadzieję, że będzie miła atmosfera - zaznaczył Vacek.

Jak podkreślił, dla Czechów awans do ME był bardzo ważny.

- Przed pierwszym meczem eliminacji wszyscy mówili, że to niemożliwe, by Czesi się zakwalifikowali. A nasza reprezentacja grała naprawdę dobrze, także w bardzo trudnych meczach z Holandią czy Turcją. Pokazała, że potrafi pokonać wielkie zespoły. Wszyscy wykonali wspaniałą robotę - ocenił.

Mecz Polska - Czechy we wtorek o godz. 20.45.

Interia zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Polska- Czechy

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL